בית המשפחה השרוף בדומא (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
ההצתה בכפר דומא | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

בצל הטענות של בני משפחות הצעירים היהודים שנעצרו בחשד לרצח משפחת דוואבשה בכפר דומא, אומרים הבוקר (ראשון) בשב"כ כי בימים האחרונים חלה בתפתחות בחקירה. כל שאר הפרטים הנוגעים לחקירה נמצאים תחת צו איסור פרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בפיגוע בכפר הפלסטיני ביולי האחרון הושלך בקבוק תבערה לעבר בית משפחת דוואבשה שעלה באש וכתוצאה נהרגו שלושה מבני המשפחה: הפעוט עלי בן השנה, האב סעד והאם ריהאם, ונפצע קשה אחמד בן ה-4 שעובר תהליך שיקום ארוך בבית החולים. 

בימים האחרונים גברו ההאשמות מצד קרוביהם של העצורים, החשודים שפעלו במסגרת התארגנות טרור יהודית, כי חוקרי השב"כ מענים ומשפילים אותם ומונעים מהם את זכויותיהם. אמש הפגינו מאות בני אדם מול ביתו של ראש השב"כ יורן כהן במחאה על היחס לו זוכים העצורים.

בני משפחת דוואבשה (צילום: חדשות)
שלושת בני משפחת דוואבשה נרצחו | צילום: חדשות

הבוקר הגיבו בארגון חוננו, המייצג את החשודים, להודעת השב"כ על התקדמות בחקירה והדגישו: "עינוי של יהודים קטינים במרתפי השב"כ אינו מתקבל על הדעת בשום אופן. כל אזרח בישראל שהיה עובר עינויים צורבים כאלו, ועוד מצד בני עמו, היה מספק לחוקריו את הסחורה".

בחוננו ציינו כי "נזכיר שחלק מהחשודים עדיין לא ראו עו"ד, חלקם כבר מעל 20 יום, ואת שיטות החקירה האכזריות והבלתי חוקיות, וכן את התנהלות שרות הביטחון הכללי שעוד תדובר ככל הנראה". 

שב"כ: מנסים להכפיש את הארגון ולשבש פעילותו

בשב"כ דוחים את הטענות ופרסמו ביום חמישי האחרון הודעה חריגה שבה הבהירו כי מדובר ב"מסע הכפשה", ולמרות שהם מנועים מלהתייחס מפורשות לפעולות החקירה, לדבריהם מדובר ב"חקירה אינטנסיבית" שמנוהלת לפי החוק.

"מאז ביצוע המעצרים, שב"כ מזהה מאמץ יזום ומתמשך שמטרתו להכפיש את הארגון ועובדיו ולשבש את פעילותו המבצעית", נטען בהודעה. "ניסיון זה ראוי לכל גינוי ואין בו בכדי לרפות את ידי שב"כ מהמשך פעילותו, כשליחם של אזרחי מדינת ישראל, ותחת ערכים ממלכתיים".