חסנו ז"ל
"אהוב על כולם" | צילום:

הותר לפרסום: אברהם (אשר) חסנו, תושב קריית ארבע, נהרג בצהריים (שלישי) באזור חברון לאחר שאבנים יודו לעבר רכבו ומשאית שעברה במקום דרסה אותו. בזמן האירוע התקיימו באזור הפרות סדר שבהן השתתפו עשרות פלסטינים, דבר שהקשה על פעולות החילוץ וההצלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חסנו, בן 54, נסע בכביש סמוך לצומת אל-פוואר, דרומית-מערבית לחברון. במהלך הנסיעה הושלכו אבנים לעבר מכוניתו. הוא עצר בצד הדרך ויצא מהרכב, ככל הנראה כדי לאמוד את הנזק. אז הגיעה למקום משאית חולפת שפגעה בו ונמלטה מהזירה.

הרכב של חסנו שנרגם באבנים (צילום: דוברות דרום הר חברון)
הרכב שנרגם באבנים | צילום: דוברות דרום הר חברון

כעבור זמן קצר אותרה המשאית באזור דהריה. הנהג עצמו הסגיר עצמו למשטרה הפלסטינית וטען בחקירתו כי מדובר בתאונה ולא בפגיעה מכוונת. מיד לאחר התאונה ביצעו פרמדיקים של מד"א וחובשים של צה"ל פעולות החייאה בחסנו, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו.

חסנו הוא אב לשבעה ילדים וסב לתשעה נכדים. הוא עבד כמנהל המטבח בישיבה התיכונית עותניאל. "הוא היה פעיל חברתי ואהוב על כולם. עם חיוך תמידי ושמחת חיים", סיפר דובר היישוב. הוא סיפר כי נהג להוביל הפעלות ושיעורי תודה ללא תמורה, דבר שהפך אותו לאדם מוכר בקריית ארבע.

"כשהגענו למקום ראינו רכב כשלצידו שוכב גבר כבן 50 כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הוא סבל מפציעה רב מערכתית", סיפר פרמדיק מד"א אייל מור-יוסף שטיפל בפצוע. "הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו בו פעולות החייאה ממושכות שבסופן נאלצו לקבוע את מותו".

בשיחה עם חדשות 2 סיפר מנכ"ל מד"א אלי בין על התופעה המסוכנת שכבר הפכה לשגרה. "אנחנו רואים אירועים של זריקות אבנים בכל יום, לעיתים גם על אמבולנסים", אמר. "זה מביא לכך שהתוצאה היא ממש טראגית ופוגעת בחיי אדם".

מקום הפיגוע
מקום הפיגוע | צילום:
זירת הפיגוע בדרום הר חברון (צילום: דוברות הר חברון)
אבנים באמצע הנסיעה. הזירה | צילום: דוברות הר חברון
תמונת ארכיון (צילום: דוברות הר חברון, חדשות)
מקום התקיפה, הבוקר | צילום: דוברות הר חברון, חדשות

"הפיגוע הבוקר מצטרף לסדרה של פיגועים וניסיונות של רציחות יהודים בכל רחבי ישראל. אם לא תהיה יד חזקה גל הטרור ימשך. במקום שבהם מחבלים מנצלים את הדרך להרג וגדיעת חיים אסור לתת להם להמשיך ולהשתמש בדרך", אמר יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון. הוא קרא למנוע פתיחת צירים מסוכנים באזור ולפעול להמשך הבנייה ביישובים באזור.

עוד קודם לכן: חייל הותקף בדרום הר חברון

מוקדם יותר היום תקף מחבל פלסטיני חמוש בסכין קצין צה"ל באזור דרום הר חברון וגרם לפציעתו הקלה. המחבל נוטרל על ידי החיילים שהיו במקום כחלק מסיור רגלי.

מדובר בסיור שגרתי שערך כוח של צה"ל בסמוך לדרך הראשית המובילה לכפר בית עווא. בשלב כלשהו במהלך הסיור התקרב לעבר החיילים צעיר פלסטיני חמוש בסכין בריצה. הוא הצליח לדקור את אחד החיילים בטרם נורה על ידי הכוח וחוסל.

חסנו רגע לפני הדריסה (צילום: מוטנסר איסא)
התמונה האחרונה | צילום: מוטנסר איסא

הלוחמים ביצעו סריקה בשטח על מנת לוודא כי מדובר במפגע בודד ומבחינת צה"ל האירוע הסתיים. החייל טופל בשטח לאחר שנפגע בפניו על ידי גורמי הרפואה של צה"ל. מבדיקת כוחות הביטחון עולה כי המפגע הוא עודיי מסאלמה, צעיר בן 24 מבית אלעווה.