הר הבית (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
ההחלטה לעלות להר בוטלה (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

חברי הכנסת הערבים מהרשימה המשותפת החליטו שלא לעלות להר הבית במהלך השבוע הקרוב. ביטול העלייה אל ההר בא לאחר שבשבוע שעבר חברי הכנסת תכננו להגיע למסגד אל אקצא - בניגוד לקביעתו של ראש הממשלה שהנחה לא לאפשר את עלייתם של חברי הכנסת למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 Online אמרו גורמים בסיעת הרשימה המשותפת כי ההחלטה שלא לעלות להר נובעת מהרצון שלא לשחק לידיו של ראש הממשלה. "אנחנו לא רוצים להראות שנתניהו הוא המבוגר האחראי ועל כן ההחלטה שהתקבלה ביום חמישי לפיה תתבצע עלייה להר כבר השבוע - מבוטלת", אמרו.

הגורמים ציינו כי הם "לא מעוניינים להצטייר כמסיתים לעומת נתניהו, שעלול להיתפס כ'מרגיע לאומי' כשההפך הוא נכון". הביטול מצטרף להחלטה דומה שהתקבלה על ידי חברי ועדת המעקב של ערביי ישראל.

בנימין נתניהו בנאום על הפחתת המע"מ (צילום: חדשות 2)
"לא נאפשר לנתניהו לצאת כמבוגר האחראי" | צילום: חדשות 2

חברי הוועדה הודיעו כי לאחר התייעצויות עם נציגים מקומיים במזרח ירושלים הוחלט לדחות את העלייה אל ההר בשבוע. מרות החלטות שני הגופים, לא נשללת האפשרות שחברי כנסת ערבים יעלו אל ההר באופן עצמאי, ולא במסגרת מפלגתית.

בשבוע שעבר הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו כי לא יאפשר את עלייתם של חברי הכנסת מימין ומשמאל להר הבית, זאת בעקבות גל הטרור שפוקד אזורים שונים ברחבי הארץ. העלייה להר הבית עומדת במרכז המתיחות השוררת בירושלים בחודשים האחרונים, וגורמים שונים ברחבי העולם הערבי בהם עבדאללה מלך ירדן ונשיא מצרים א-סיסי, קראו להרגעת הרוחות, בזמן שיושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן טען כי ישראל מעוניינת לשנות את הסטטוס קוו במקום.