שוטרים וחיילים בלב ת
החיילים בשטח, היום | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

מאות חיילי צה"ל החלו הבוקר (חמישי) לתגבר את המשטרה במקומות הומי אדם במרכזי הערים - זאת כחלק מההיערכות הביטחונית לנוכח גל הטרור שהכה במדינה בשבועות האחרונים. החיילים הצעירים זכו לתמיכה רבה מהתושבים, שעודדו אותם במשימתם החדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהמשך להחלטת הקבינט מאתמול החלו החיילים החמושים לסייר במרכזי הערים בצמוד לסיורים המשטרתיים. במחוז ת"א קיבלו כ-100 חיילים, מרביתם מבית הספר לקצינים בה"ד 1 שיחד עם צוותי המשטרה והשיטור הקהילתי יערכו סיורים. שאר מחוזות המשטרה קיבלו כל אחד כ-50 חיילים, למעט מחוז ירושלים שמתוגבר בלוחמי מג"ב.

"זה לא הרבה כוח אדם, אבל זו תוספת חשובה מאוד", אמר קצין בכיר במשטרה לחדשות 2 Online. "המטרה היא להראות נוכחות. כל תוספת עוזרת ומוסיפה לביטחון האישי של האזרחים. הם יתודרכו ויופעלו על ידי שוטרים שמכירים היטב את האזור".

במשטרה מבהירים כי הדגש בפעילות החיילים הוא על מרכזי ההתרחשות - המקומות בהם יש תנועה ערה של המוני בני אדם. "הפעילות תכלול בעיקר סיורים רגליים ועמידה בכניסה למתחמי בילוי וקניות", הדגיש הקצין הבכיר.

מסייעים לכוחות המשטרה
מסייעים לכוחות המשטרה | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

החיילים שהוצבו הבוקר בדיזנגוף סנטר ובכניסה לשוק הכרמל נראו נרגשים לקראת המשימה שהוטלה עליהם. הם לא חשבו שכה מהר יתחלפו נופי המדבר של בה"ד 1 עם הנוף האורבני של ת"א.

השוטרים והפקחים של מנהלת סל"ע בעיריית תל אביב סיימו הבוקר לתדרך אותם ושחררו אותם לשמירה ראשונה - בלב גוש דן. "מבחינתי זה שינוי אווירה, מהדרום ללב כל העניינים", סיפר אחד החיילים לחדשות 2 Online. "זה קצת מוזר לעמוד כאן ולשמור כשכולם מסביבך, אבל אנחנו מקבלים חיזוקים מהתושבים".

עוד סיפר החייל הנרגש: "בחיים לא חשבתי שהצבא יציב אותי כאן, בלב תל אביב לשמירה. זה המקום שאני בדרך כלל יוצא אליו בסופי שבוע אחרי שאני סוגר בבסיס, אבל אנחנו כולנו מוכוונים מטרה אחת - לתת תחושת ביטחון לכולם".

חיילת אחרת סיפרה כי התקשתה להאמין שהמשימה הזו תוטל עליה. "בהתחלה צחקתי כשהודיעו לנו איפה נשמור, חשבתי שזו בדיחה", אמרה. "אני לא יודעת עד מתי אהיה פה, אבל כאן להורים שלי יהיה הרבה פשוט לבקר".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני.