הניידת שנפגעה (צילום: קובצת תקשורת ירושלים ועוטף)
הניידת שנפגעה | צילום: קובצת תקשורת ירושלים ועוטף

גם הערב לא שקט בירושלים: בשכונת שועפאט במזרח העיר הושלך מטען לעבר כוח משטרה - השוטרים לא נפגעו, אך אזרח שעבר בסמוך נפצע קל בגפיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש סמוך לשעה 22:15 מול המסגד המרכזי בשכונה. כוח של מג"ב ביצע פטרול שגרתי בשכונה לנוכח המתיחות באזור בשבועות האחרונים. בשלב מסוים הושלך מטען חבלה לעבר השוטרים שהתפוצץ.

אדם שעמד בסמוך למקום הפיצוץ נפגע בגפיו, צוות של הסהר האדום שהוזעק למקום העניק לו טיפול רפואי. חבלן משטרה הוזעק למקום לבדוק שהמטען מנוטרל לחלוטין.

בהמשך למתיחות בירושלים, גם שרי הממשלה מציעים פעולות שבעבר לא בוצעו. בראיון ל"פגוש את העיתונות" אמר הערב השר בנט "היום מי שהולך ומתאבד - מגיע ל'גן עדן': המשפחה שלו מקבלת קצבה והם תושבי ישראל. צריך לשנות את המשוואה - להרוס את הבית שלו עוד באותו יום ולא שלושה חודשים אחרי ולשלול קצבאות ותושבות. צריך להיכנס לשכונות עם כוחות משמר הגבול ולהיות שם דרך קבע. אני רוצה לראות אז את האמא שתשלח את הילד שלה כשהיא יודעת את כל זה".

שר הפנים גלעד ארדן כי הודיע מצידו הוא שוקל לשלול את התושבות לערביי מזרח העיר שמעודדים טרור. "הוריתי לאנשי משרד הפנים לבחון ולהמליץ לי כיצד ניתן להרחיב את הסמכויות שלי כשר הפנים", אמר ארדן באירוע "שבתרבות" בנס ציונה ופירט: "לשלול את תושבות הקבע והזכויות הסוציאליות הנלוות מערביי מזרח ירושלים שמעודדים טרור והסתה לאלימות".