"נהרוס בתי מחבלים, נתגבר כוחות" (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
הסכין שנמצאה | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

לוחמי משמר הגבול המוצבים בעיר העתיקה בירושלים הבחינו הערב (שלישי) בצעיר ערבי בן 17.5, תושב צפון ירושלים, שעורר את חשדם. בחיפוש שבוצע על גופו נמצאה סכין שהוסתרה בבטנה כפולה בתוך מכנסיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד הועבר לחקירה ובדרך השמיע איומים כלפי השוטרים בסגנון "דאע"ש וחמאס יטפלו בכם". מוקדם יותר, בתום ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שעסקה בהסלמה הביטחונית, התייחס הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו לגל הטרור שפוקד את מדינת ישראל בימים האחרונים.

"ניצחנו את הטרור עד היום וננצח גם הפעם", הוא אמר, והוסיף כי עדכן את שרי הקבינט בהחלטות הביטחוניות: "נגביר הכוחות בשטח ברחבי הארץ כדי להגביר את הביטחון של אזרחי ישראל, נהרוס בתי מחבלים ונפעל ביד קשה וענישה מוגברת נגד מיידי האבנים, זורקי בקבוקי התבערה והזיקוקים וניתן קנסות להורים שילדיהם זורקים אבנים".

בדבריו פנה נתניהו לערביי ישראל: "אל תיסחפו אחרי תעמולת ההסתה ואחרי מיעוט מתלהם. אתם אזרחים שווי זכויות וחובות".

"לטרור נגדנו אין גבולות", המשיך נתניהו. "הוא מנסה לעקור אותנו מכל חלקי הארץ. מבחינת הטרוריסטים אנחנו לא צריכים להיות לא בירושלים, לא בתל אביב, לא בגוש עציון ולא בשום מקום. הם לא יצליחו בזה. גם הניסיון של האסלאם הקיצוני להתסיס מלחמת דת - לא יצלח. אנחנו נחושים לפעול בכל דרך נגד ההתססה ונגד ההסלמה, תוך כדי פעולה תקיפה נגד מחוללי הטרור".

"לצערי, למאמץ הזה אבו מאזן איננו שותף", תקף ראש הממשלה את יו"ר הרשות הפלסטינית. "להיפך: הוא שוב הוכיח עד כמה הוא חסר אחריות. במקום להרגיע את הרוחות - הוא מלבה אותן. במקום לומר את האמת - הוא מפיץ שקרים. כאילו אנחנו מתכוונים או פועלים באיזושהי דרך לשנות את המעמד שלהם. במקום לחנך את עמו לשלום - אבו מאזן מחנך אותו לפיגועים".

"המצער הוא שהקהילה הבינלאומית, שממהרת לגנות כל בניית מרפסת בירושלים - ממלאת פיה מים מול ההסתה הפרועה של אבו מאזן".