"המחבל שאל אותי מה השעה - ואז שפך על הפרצוף שלי חומר כימי": משה קלוד קמון, מלווה הסעות מגוש עציון, רק ביקש לתפוס טרמפ לבית"ר עילית בתחנה הסמוכה למחסום המנהרות - אלא שאז, רגע לפני שעלה לרכב שעצר לו, הגיח המחבל - ושפך על פניו חומצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קמון שחזר את הפיגוע ממיטת אשפוזו במרכז הרפואי הדסה עין כרם: "התחלתי להרגיש את הסכנה, לא יכולתי להגן על עצמי. עצרתי טרמפ והוא הגיע מבחוץ, לא הספקתי לעלות לאוטו. ערבי הגיע מצד ימין שלי, שאל מה השעה - וזרק לעברי את החומר לתוך העיניים", הוסיף. "הוא זרק לעברי כוס של חומר כימי ועוד לא יודעים באיזה חומר מדובר. הרגשתי שאני בסכנת חיים והתחלתי לברוח לו".

שאול גולדשטיין, ראש מועצת גוש עציון לשעבר, שאחותו ובתו נפגעו מהתזת החומצה, סיפר לחדשות 2 Online: "מדובר בנס. אחותי עצרה לטרמפיסט לבית"ר עילית, ואיך שהיא פתחה את החלון - התנפל עליהם המחבל ששפך חומצה בעיניים של הטרמפיסט ולתוך האוטו. הוא פגע בבנות שסבלו מצריבות ונכנסו לטראומה. המחבל שאל את מי שעמד בתחנה מה השעה - ואז שפך עליו את החומצה".

"אני מכיר את המקרים האלה כבר 30 שנה, היה מעשה נסים היום", סיפר ד"ר מתי ארליכמן, מנהל מחלקת מיון ילדים בבית החולים שערי צדק. "מחבל זרק חומצה על רכב, כנראה על שני רכבים. אחד מהנפגעים פונה לעין כרם בגלל פגיעות רציניות בעיניים, עוד 3 אחיות צעירות ובת דודה שלהם סובלות מכוויות קטנות".

אמן של הבנות שנפצעו בפיגוע מסרה כי בנותיה עברו טראומה, וכי היא מקווה שהכל בסדר עמן. האם, שלוש בנותיה ואחייניתה שהיו ברכב אליו הושלכה החומצה שוחררו לפני כניסת השבת לבתיהן. כמותן גם פצוע נוסף שנפגע מהחומצה באירוע. בבית החולים הדסה עין כרם עדיין מאושפז הטרמפיסט שעל פניו הושלך החומר - שסובל מבעיות בעיניים.