"התאונה" בגוש עציון: פיגוע דריסה (צילום: מצלמת אבטחה)
"התאונה" בגוש עציון: פיגוע דריסה | צילום: מצלמת אבטחה

פרסום ראשון: כשבועיים לאחר שפורסמו תמונות הדריסה מאל-ערוב, סמוך לצומת גוש עציון, הודיעו היום גורמים בצה"ל למשפחות שלושת החיילים שנפצעו כי החקירה הסתיימה והממצאים חד משמעיים - האירוע היה פיגוע מתוכנן ולא תאונה מקרית כפי שדווח תחילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הורי שלושת החיילים מחו מיד לאחר הודעתם של הגורמים הצבאיים שטענו כי מדובר בתאונת דרכים, זאת חרף תיעוד האירוע שממנו ניתן להבחין בבירור כיצד נהג המסחרית סוטה מנתיבו, דורס אותם וממשיך בנסיעה פרועה.

פחות מיממה לאחר המקרה הסגיר עצמו הצעיר הפלסטיני לרשויות וטען, ככל הנראה בעקבות ייעוץ שקיבל, כי לא תכנן לפגוע בחיילים. גורמים ביטחוניים העריכו כי הוא דובר אמת ופרסמו הודעה ראשונית התואמת את גרסתו.

אולם בחקירה שנערכה בימים שחלפו מאז ההודעה מעוררת המחלוקת, שגרמה להורים למחות באופן פומבי, נרשמה תפנית משמעותית בממצאים. על פי גורמי צבא, ישנם כעת מספר עדויות שמהן ניתן לקבוע באופן ודאי שהנהג הדורס פגע בחיילים במכוון ולא במקרה.

הרכב הפוגע
כלי הרכב הדורס, ארכיון | צילום:

במסיבת עיתונאים שקיימו בשבוע שעבר הוריו של החייל משה אהרוני שנפצע בינוני-קשה בפיגוע הדריסה, הם דחו את הטענה כי מדובר בתאונה. "הוא אמר לי 'אבא אני ראיתי את העיניים של הנהג הרשע הזה, הרוצח. הוא לא ניסה לבלום - והוא רצה לפגוע בנו. הוא רצה לשלוח אותנו לעזאזל", סיפר אביו של החייל.