שיגור רקטה ע"י אנשי חמאס (צילום: AP, חדשות)
בחמאס מאיימים. ארכיון | צילום: AP, חדשות

בחמאס הגיבו היום (שבת) להפצצת יעדי הארגון הלילה בחאן יונס על ידי חיל האוויר, וטענו כי "מדובר בהסלמה מסוכנת". בהודעה שפרסם הארגון נמסר כי "על הקהילה הבינלאומית לקחת אחריות לתוקפנות הישראלית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ישראל משחקת בהסכם הרגיעה שהושג לאחר הלחימה בקיץ", אמר חבר הפרלמנט של חמאס, סלאח אל-ברדאוויל. "תנועת חמאס בוחנת כעת את תגובתה לתוקפנות".

במקביל, ביצע הבוקר חיל הים ירי הרתעתי לעבר שתי ספינות דיג, שחצו את תחום הדיג המותר בחופי רצועת עזה. בצה"ל הבהירו כי הירי בוצע באוויר ולא לעבר הדייגים, ולאחריו התרחקו כלי השיט הפלסטיניים בחזרה לחוף.

שברי הרקטה, היום (צילום: מאיר בן הרוש, חדשות 2)
שרידי הרקטה, אתמול | צילום: מאיר בן הרוש, חדשות 2

חיים ילין: "התגובה לא מספיקה, חיים הסכם מדיני"

הלילה תקפו מטוסי חיל האוויר שטחי אימונים של חמאס באזור חאן יונס בדרום רצועת עזה, וזאת בתגובה לירי הרקטה אתמול לעבר המועצה האזורית אשכול. מדובר צה"ל נמסר כי המטרות שהיעדים שהותקפו שימשו את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור.

בצה"ל הוסיפו לאחר התקיפה כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרה. גורמי רפואה ברצועת עזה דיווחו לסוכנות הידיעות רויטרס כי לא היו נפגעים בעקבות התגובה הישראלית על הירי אתמול. "צה"ל לא יאפשר כל ניסיון פגיעה בביטחון תושבי מדינת ישראל", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות".

למרות תגובת צה"ל לירי אתמול, ראש מועצת אשכול חיים ילין טען הבוקר כי תקיפות כירורגיות לא יביאו לשקט לזמן ארוך לתושבי עוטף עזה. "מדינת ישראל חייבת מעל הכל לדאוג לביטחונם הפיזי של האזרחים", אמר ילין לחדשות 2 Online. "המדינה יכולה לעשות זאת בתגובה צבאית כמו בלילה, אבל חייבים לסיים את זה תמיד בהסכם".