טורעאן, היום
הרכב שנפגע בטוראן, היום | צילום:

ההתקוממות במגזר הערבי ממשיכה להתפשט: נהג יהודי הותקף באבנים ונפצע קל בכפר טורעאן שבגליל. על פי הדיווחים, רעולי פנים התגודדו במקום והשליכו את האבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שר הביטחון משה בוגי יעלון סייר בצהריים בגוש עציון, שם התרחש אמש פיגוע קטלני, והזהיר מהבאות. "אנחנו צריכים להיערך לאפשרות של הסלמה, לכן אנחנו מתגברים את הכוחות כדי להביא לנוכחות יותר גבוהה", אמר יעלון. "הרשות הפלסטינית פועלת בשטח בניסיון להרגיע את הרוחות, אך התבטאויות שונות, כולל כאלה של יו"ר הרשות, מביאות למעשים הקשים".

יעלון הודה כי קיים קושי בעצירת מפגעים בודדים. לטענתו, עדיין לא מדובר ב'אינתיפאדה' חדשה שפרצה וכי "יש להמתין להתפתחויות בטרם נגדיר הגדרות".

במקביל לאירועים במגזר הערבי ובגדה, היום גם נרשמה פעולת נקם. בשכונת בית צפאפא שבדרום ירושלים נוקבו צמיגים של חמישה כלי רכב השייכים לתושבי השכונה. בנוסף, התגלתה סמוך למקום כתובת שרוססה על המדרכה - "אין רכבים, אין ערבים". המשטרה פתחה בחקירה.

הבוקר התפרעו 150 פלסטינים באזור דרום הר חברון וזרקו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר החיילים במקום. כוחות צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות, ומשלא התפנו המתפרעים נעשה שימוש בירי לפלג גוף תחתון. כתוצאה מהירי נפצע פלסטיני באורח קשה, שפונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה כי הוא מת מפצעיו זמן קצר לאחר מכן.

הבוקר נעשה ניסיון לתקיפת רכב פלסטיני בצומת יצהר שנמנע ככל הנראה על ידי חיילים שהיו במקום. אבנים הושלכו לעבר ג'יפ של צה"ל בגוש עציון, לא דווח על נפגעים. אבנים הושלכו גם לעבר רכב בכביש 60, ירושלים -חברון. נהג הרכב השיב באש. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לאישה בת 40 במצב קל, שלא נזקקה לפינוי.

בשעה 15:00 ייתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לדיון מיוחד במצב הביטחוני.