הסכין והמברג שנמצאו (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
סיכול פיגוע הדקירה, אמש | צילום: חטיבת דובר המשטרה

הכוננות מנעה אסון: הכוחות המוצבים ביהודה ושומרון סיכלו אמש (רביעי) פיגוע דקירה שתוכנן להיערך באזור ירושלים. החשוד, נער פלסטיני כבן 17, ניסה לתפוס טרמפ לירושלים וסיפר שתכנן לדקור נהג אוטובוס. הצעיר הועבר לחקירת שב"כ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עמית לשם, תושב אזור בנימין, דיווח למשטרה על אדם חשוד באזור היישוב דולב שמנסה לתפוס טרמפים לירושלים ועונה באופן מבולבל ובערבית לשאלות. בעקבות הדיווח, שוטרי תחנת מודיעין עילית זיהו את החשוד, ובבדיקה בתיקו נמצאו סכין גדולה ומברג. בחקירתו הודה החשוד בן ה-17 ופירט את תכניתו.

ישראל גנץ, סגן ראש מועצת בנימין, ברך על ערנותו של לשם. "המועצה מברכת על העירנות וקוראת לתושבים לנהוג בערנות ובאחריות בדיוק כפי שנהג עמית", אמר. "אם כולנו נפקח עיניים וננהג באחריות, נוכל למנוע את הפיגוע הבא".

גם הבוקר נמשכו העימותים בגזרת ירושלים, כאשר עשרות רעולי פנים יידו אבנים לעבר השוטרים ולוחמי מג"ב בשכונת עיסוויה מירושלים, סמוך למצודת אדומים. הכוחות הדפו את הפורעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. לא דווח על נפגעים או נזק.

ירושלים, הבוקר (צילום: חדשות 2)
צמרת המשטרה בטקס, היום | צילום: חדשות 2

"מאמין שהשקט יחזור לירושלים"

כשלושה שבועות לאחר שהתחלף בפועל מפקד מחוז ירושלים, ערכה המשטרה הבוקר טקס חילופים רשמי בו הועבר השרביט מניצב יוסי פריינטי - שהודיע לפני כחודש וחצי על פרישתו מהמשטרה - לניצב משה (צ'יקו) אדרי. ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, איחל הצלחה לפריינטי בדרכו החדשה ואמר כי כאשר פריינטי סיפר לו על רצח הנער מוחמד אבו חדיר "הבנתי שהסרט משתנה והערכת המצב התגשמה לנו מול העיניים. כבר אז ראינו את הניצנים של הפורענות, שם הם נזרעו".

ברקת איחל הצלחה גם לניצב אדרי: "אני רואה בך שותף אסטרטגי בתקופה שבמה המשטרה נכנסת לשכונות במזרח ירושלים ונשארת שם. יש לעשות את ההפרדה בין אלה שמכשילים לבין אלה שרוצים את השקט - זו עבודת נמלים". ראש העיר הוסיף כי "אנחנו מגלים שהאסטרטגיה של המשטרה נכונה. המשאלה היא שהשקט יחזור כמה שיותר מהר".

הניצב הפורש פריינטי הצטרף לדברים: "אני מאמין שאם האירועים סביב הר הבית יטופלו, כמו גם הקיצוניים משני הצדדים, השקט ישוב לירושלים". מחליפו, ניצב אדרי, הדגיש כי המהומות "דורשות מאמץ כולל - לא סוד הוא שמהכניסה שלי לתפקיד לא זכיתי לשעה של שקט. להיות מפקד מחוז ירושלים בעת הזאת זו זכות גדולה".