יוסי ברזני, שניצל מהטבח בבית הכנסת הבוקר (שלישי) בירושלים, סיפר על שהתרחש בתוך בית התפילה ברגעים שבהם פרצו המחבלים פנימה. "ניסיתי להימלט", תיאר. "ברחתי בין כיסאות ושולחנות, הטלית נתפסה, השארתי הכול וברחתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"היו שני מחבלים", סיפר יוסי. "אחד עם נשק חם והשני עם סכין. הם נכנסו לבית כנסת באמצע התפילה, שמענו יריות והייתה המולה".

"הבנו מה קורה כי המחבל ירה לפני שנכנס לבית כנסת", שחזר. "הוא ירה באקדח והם צעקו אללה אכבר. הבנו שקורה פה אירוע. הם היו חשופי פנים". הוא הסביר כי בשלב מסוים הוא עמד מול המחבל, כשביניהם מפריד שולחן וכסא, ואז הצליח להימלט: "באותו רגע אתה מדבר עם הקב"ה ברמות שלא דיברת בעבר, מבקש שיציל אותך מהאירוע הנורא הזה."

כך נשמע הדיווח הראשוני על הפיגוע בבית הכנסת
פצוע בפיגוע בזירת האירוע | צילום:

עקיבא פולק, פרמדיק מד"א שהגיע לזירה תוך כדי האירוע, סיפר: "ראינו אדון מלא בדם, שאמר 'ירו בי'. היו לו המוך חתכים על הגוף. יצרתי קשר עם המוקד וקראתי לכוחות".

פולק תיאר כיצד נכנס לעזור בפינוי הפצועים, כשהחל ירי לכיוונו. "כשנכנסנו פנימה והתחיל הירי, אז הבנו את המצב", אמר. "שמעתי ירי לכיווני וברחתי כל עוד נפשי בי. היה פה מטווח. לא חלמתי על דבר כזה". הוא שיבח את פעולתם של השוטרים שהיו בזירה. "הם שלפו אקדחים בלי פחד והתייצבו מול המחבלים. ראיתי אותם מחסלים את המחבלים".

שוטרים שהיו בקרבת בית הכנסת מיהרו למקום וניהלו קרב יריות עם המחבלים, שבסיומו חוסלו שניהם. בפיגוע נרצחו ארבעה בני אדם, ושמונה נוספים נפצעו, שניים מהם קשה מאוד. כל הפצועים פונו לבתי החולים בעיר.

הפיגוע בירושלים - כתבות נוספות:

"אסור להתפלל בבית כנסת ללא מאבטח"

תיעוד: קרב יריות בין השוטרים למחבלים

4 הרוגים ו-8 פצועים בפיגוע בבית כנסת בי-ם