על רקע גל פיגועי הטרור, מדווחים הבוקר (ראשון) הפלסטינים על פשע שנאה שביצעו מתנחלים באזור רמאללה. לטענת תושבים בחירבת אבו פלאח, מתנחלים הציתו מבנה וריססו כתובות נאצה. נזק כבד נגרם למבנה, אך איש לא נפגע. מהמנהל האזרחי נמסר כי הטענה נמצאת בבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תושבים פלסטינים בחירבת אבו פלאח ליד רמאללה דיווחו כי מתנחלים דפקו על דלתם במהלך הלילה וכשלא ענו, שפכו חומר דליק והציתו את הבית על יושביו", הודיע המנהל האזרחי. במקום רוססו כתובות נאצה בעברית ובהן "מוות לערבים", לצד ציור של מגן דוד, ו"נקמת דם".

הכתובת שרוססה, הבוקר
הכתובת שרוססה, הבוקר | צילום:

נציג מנהלת התיאום והקישור של המנהל האזרחי באזור רמאללה מסר כי אנשיו בודקים את התלונה בסיוע כוחות הביטחון. סמוך לשעה 10:00 בבוקר הגיעו לזירה גם חוקרי היחידה לפשיעה לאומנית של מחוז ש"י וחוקרי זיהוי פלילי על מנת לחקור את האירוע.

הבית שהוצת, היום (צילום: איאד חדד, בצלם)
הנזק שנגרם למבנה, הבוקר | צילום: איאד חדד, בצלם
טענות התושבים נבדקות על ידי המנהל האזרחי
טענות התושבים נבדקות על ידי המנהל האזרחי | צילום:

לפני כשבועיים פרצה שריפה במסגד בכפר אל-מועייר, גם כן באזור רמאללה, ונזק רב נגרם למקום. הפלסטינים טענו אז כי מדובר בפעולת נקם שביצעו מתנחלים, בעקבות שורת הפיגועים האחרונים.

הצתת המסגד, החודש (צילום: יש דין)
הצתת המסגד, החודש | צילום: יש דין

מדובר במסגד שכבר נפגע בעבר, כשאלמונים ריססו עליו כתובות "תג מחיר" לפני כשלוש שנים. כוחות הביטחון ואנשי המנהל האזרחי הגיעו למקום ופתחו בחקירת נסיבות המקרה, על מנת לנסות ולהבין האם מדובר בהצתה על רקע לאומני. סביב המסגד החלו מספר צעירים להתפרע, ובמקום התפתחו הפרות סדר.