תמונת אילוסטרציה (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
תמונת אילוסטרציה | צילום: דובר צה"ל, חדשות

הבדיקה הפנימית בצה"ל מתרחבת: בצה"ל הוחלט היום (ראשון) לעצור חלק מאימוני יחידת מגלן, לאחר שני מקרים של הפרת הבטיחות באימונים - שהסתיימו בפציעת שני לוחמים. הערב הוחלט בצה"ל לבדוק את ההתנהלות בכלל היחידות המיוחדות בצבא, על מנת לשנות בהקדם "התנהלות לא נורמטיבית" מצד הלוחמים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההחלטה על הרחבת הבדיקה התקבלה בעקבות האירועים ביחידת מגלן ואירועים ביחידות מיוחדות נוספות. המקרים החומרים נחקרים ונבדקים: בשלב זה נשקלים צעדים נגד מפקד יחידת מגלן, צעדים משמעתיים ואולי יותר מכך בהתאם לתוצאות הבדיקה.

במקרה הראשון לוחם של מגלן קפץ תוך כדי נסיעה מרכב כחלק מ"מסורת של לוחמים" ונפגע באורח קשה. במקרה השני לוחם נפצע במהלך אימון קרב מגע: המפקד שלו לא חשב שהוא זקוק וראוי לטיפול, ורק לאחר יממה פונה לבית חולים כשמצבו הידרדר והחמיר.

לאחר התאונה שבה נפצע לוחם קשה, מינה מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן צוות תחקור בראשות תת-אלוף איתי וירוב. על הצוות הוטל לבדוק את ההתנהלות הנורמטיבית ביחידה מבחינה פיקודית.

צוות נוסף שימנה מפקד זרוע היבשה אלוף קובי ברק, יתחקר את הפציעה באימון קרב מגע. "האירועים יתוחקרו באופן מעמיק והלקחים יופקו", נמסר מדובר צה"ל. "במקביל הוחלט על עצירת חלק מהאימונים ביחידה ובוצעו תדריכי בטיחות".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il