מחליפים מדים - בפקודה: 150 לוחמי מג"ב זכו להיות הראשונים בחיל ללבוש את המדים החדשים, שתוכננו בקפידה במשך יותר משנה. החידוש המרכזי במדים החדשים הוא הכנסת מדים בגזרה נשית עבור לוחמות החיל. המדים החדשים, שעדיין נמצאים בשלב ה"פיילוט", אמורים להיות עמידים יותר מפני מזג האוויר, מנדפי זיעה וגם גמישים יותר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הבשורה המשמעותית היא העובדה שלראשונה במשמר הגבול, המדים החדשים יגיעו גם בגזרה מיוחדת לנשים הלוחמות בחיל - שמהוות 25% ממספר המשרתים. נוסף על כך, המדים החדשים הם בעלי מקדם הגנה +UPF50. כמו כן, המדים מיוצרים מבד בהרכב של פוליאסטר כותנה בשיטת אריגה RIPSTOP, שעוצר את הימשכות הקרע ברגע שהוא נוצר.

סיבי הבד ממנו עשויים המדים הם בעלי גמישות אלסטית: במג"ב הדגישו כי הבד עבר שיפורים רבים להגברת נידוף הזיעה, הגברת הנוחות ושיפור המרקם. "תהליכי הייצור הביאו לעמידות גבוהה בתנאי מזג האוויר הקיצי בישראל", ציינו. כמו כן, משקל המדים ירד ב-40%, מ-250 גרם למטר מרובע של בד לכ-150 גרם.

הגזרה החדשה של מכנסי המדים אמורה לאפשר גמישות מירבית ומעבר מהיר בין עמידה לכריעה, לישיבה או לריצה. כמו כן נוספו כיסים חדשים. גם בחולצה הוכנסו שיפורים: כיסי חזה כפולים, רצועות בד מנדף ורוכסן מרכזי. "החולצה הותאמה ללבישת אפוד לוחם כשהיא אובזרה בכיסי שרוול וסקוטשים בשרוולים לענידת תג השם וסיכת הלוחם", הדגישו.

המדים הישנים
המדים הישנים | צילום: חדשות 2

לפני כשנה הנחה מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, להתחיל בעבודת מטה מקיפה להחלפת מדי החיל. גורמי האת"ל (אגף תמיכה לוגיסטית) של משטרת ישראל ומג"ב בחנו בשנה האחרונה מספר דגמים וסוגים של מדים - על מנת להתאים את הלבוש החדש לפעילות המבצעית ותנאי השטח.

במג"ב הדגישו כי התנאים השונים בהם פועלים הלוחמים - בשטחים חקלאיים, בגזרת יהודה ושומרון, בדרום החם וכו' - חייבו תכנון קפדני של המדים החדשים. בסופן של הבדיקות המקיפות, נבחר הדגם שהועבר בשלב זה ל-150 אנשי מג"ב בשטח.

במסגרת הפיילוט, הלוחמים והלוחמים ילבשו במשך חודשיים את המדים - ובסיומם ישיבו לגבי שביעות רצונם מהמדים. בתחילת שנת 2019 המדים החדשים צפויים להיכנס לפס ייצור רחב שיאפשר את הצטיידות כול משרתי משמר הגבול. 

"הצבע הירוק של מדי משמר הגבול הפך לפני עשרות שנים לסימן ההיכר של לוחמי ולוחמות החיל הפועלים בכל רחבי מדינת ישראל, מדן ועד אילת", נמסר ממשמר הגבול. "המדים המשמשים את הלוחמים והלוחמות הן בשגרה והן בפעילות המבצעית מהווים נדבך מרכזי בסממני החיל בהם אנו מתגאים".