שר האוצר משה כחלון הודיע היום (שישי) כי הורה לקזז את הכספים שהועברו למשפחתו של המחבל האחראי למותו של ארי פולד ז"ל מהכספים שמעבירה ישראל לרשות הפלסטינית. כחלון הוסיף: "אבחן דרכים נוספות להגביל את הפעילות הכלכלית של משפחת המחבל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פולד, אב לארבעה מאפרת, היה בן 40 בלבד כשנרצח בפיגוע דקירה בסניף רמי לוי בצומת גוש עציון ביום ראשון האחרון. מיד לאחר שנדקר בגבו שלף פולד את אקדחו האישי וירה לעבר המחבל, ועל פי ההערכות היה זה שפצע וניטרל אותו. לאחר מכן טופל בשטח והובהל למרכז הטראומה בבית החולים שערי צדק בירושלים כשהוא מורדם ומונשם וכשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון - ושם מת מפצעיו.

במהדורה המרכזית פורסם כי בחקירה עלה כי המחבל יצא כבר ביום שישי לבצע פיגוע דקירה במערת המכפלה בחברון, אך כשהגיע למקום נרתע מהכוחות הרבים באזור ולא הצליח להתקדם לתוך המבנה. לאחר מכן שב על עקבותיו בחזרה לביתו.

פולד. נרצח בתחילת השבוע (צילום: מתוך הפייסבוק, חדשות)
פולד. נרצח בתחילת השבוע | צילום: מתוך הפייסבוק, חדשות

חקירת מהלך הפיגוע גילתה שהמחבל הגיע בבוקר לצומת הגוש כשהסכין בתיק הגב אותו נשא. הוא החביא את הסכין בתא שירותים בקומה השנייה בסניף רמי לוי במקום. לאחר מכן הוא יצא, כשהסכין לא עליו. במהלך השוטטות שלו במקום, הוא עורר את חשדם של שני מאבטחים. הם ערכו עליו חיפוש - אך הם לא מצאו כלום ומשחררים אותו.

המחבל חזר לתא השירותים, הוציא את הסכין וממתין במקום דקות ארוכות שבמהלן חולפים על פניו עוד אנשים רבים. ואז, כשארי פולד ז"ל הפנה אליו את גבו, הוא הוציא את הסכין ודקר אותו. הערכה במערכת הביטחון: המחבל פעל לבדו ולא שיתף את בני משפחתו בתוכנית לבצע פיגוע.  

כוח צה"ל בשיתוף כוחות מג"ב ושב"כ פעלו בעיירה יטא שבדרום הר חברון, שממנה יצא המחבל חליל ג'בארין. הכוח ביצע סריקות ופשיטות על מבנים, ביצע מדידות של בית המחבל לקראת הרס אפשרי של ביתו ועצר את אחיו. לפי הערכה במערכת הביטחון, המחבל חליל ג'בארין פעל לבדו ולא שיתף את בני משפחתו בתכנון הפיגוע.