המחבל שדקר הבוקר (ראשון) קצין מילואים ביישוב אפרת שבגוש עציון זוהה מספר שעות קודם לכן על ידי מערכת אבטחה שמוצבת במקום. בסרטון הוא נראה כשהוא מגיע לפאתי היישוב ולאחר מכן מסתתר מאחורי שיח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הזיהוי של המחבל לפנות בוקר הוביל להקפצת כיתת כוננות וכוח מילואים של צה"ל לביצוע סריקות. במהלך הסריקות התנפל המחבל על הקצין ודקר אותו. לוחמים שהיו בסמוך פתחו באש לעבר המחבל ונטרלו אותו. הקצין הפצוע הובהל לבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני.

פיגוע באפרת, ארכיון (צילום: FLASH 90, גרשון אלינסון)
זירת הפיגוע באפרת | צילום: FLASH 90, גרשון אלינסון

היישוב אפרת אינו מוקף בגדר אך פועל בו מוקד ביטחוני שנעזר באמצעים טכנולוגיים שונים. "כיתת הכוננות של המועצה אפרת בשילוב כוחות צה"ל מנעו הבוקר פיגוע והצילו חיים", אמר ראש המועצה עודד רביבי. "אפרת לא מגודרת, אנחנו לא אוהבים להיות בתוך גדרות ופיגועי עבר הוכיחו כי גדרות לא מונעות פיגועים. עזרים טכנולוגיים וכיתת כוננות מקצועית בשילוב צה"ל יכולים לבצע את העבודה לא פחות טוב".

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי הקצין פונה עם דקירה באזור בית השחי: "מצבו של הפצוע בינוני והוא נמצא בהכרה". נסיבות האירוע עוד נבדקות וכוחות ביטחון רבים הוקפצו לזירה. מצה"ל נמסר כי "הכוחות מבצעים סריקות באזור לשלילת איומים נוספים".