פעילי חמאס, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

אלוף פיקוד הדרום איל זמיר דיבר הבוקר (רביעי) במועצת התנועה הקיבוצית לציון 70 שנה לעלייה לקרקע של 11 הנקודות בנגב. האלוף זמיר ציין כי "חמאס מנצל את השקט להתעצמות מחודשת והכנות למערכה חדשה. במידה ותפתח מערכה - נפעל מהר, בעוצמה הרבה העומדת לרשותינו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"בעשור האחרון מאז שפונו ישובי גוש קטיף ויציאת צה"ל מרצועת עזה יצאנו לשלושה מבצעים ברצועה אל מול ארגוני הטרור ובראשם החמאס", הוסיף זמיר. "השנתיים האחרונות מאז תום מבצע צוק איתן הינן השנתיים השקטות ביותר יחסית לעשורים האחרונים. תקופה זו מנוצלת לחיזוק ההתישבות בנגב ולקליטת משפחות חדשות".

"חמאס שספג פגיעה קשה במבצע צוק איתן מרוסן, אך לצערנו במקביל במקום לדאוג לאוכלוסיה אזרחית בעזה מנצל את התקופה הזאת להתעצמות מחודשת והכנות למערכה חדשה", ציין. "חמאס הוא אויב בעל אידיאוליגה איסלמסטית קיצונית השוללת את זכות קיומה של מדינת ישראל. צה"ל ופיקוד הדרום לא יאפשרו לארגוני הטרור בעזה ובראשם החמאס לפגוע בישראל ובאזרחיה".

"אנחנו נגיב על כל פגיעה כזאת בעוצמות הנדרשות בהתאם להערכת המצב", אמר אלוף הפיקוד. "אין לנו כוונות ליזום וכל עוד יישמר השקט - תשמר היציבות משני עברי הגבול. לצד הרצון והתקווה להאריך את תקופת השקט אנחנו ממשיכים לתת מענה לאיומים הפוטנציאלים מעל הקרקע ומתחת לפני הקרקע. נערכים עם כוחות רבים סביב רצועת עזה על מנת לספק בטחון ליישובים".
"במידה ותפתח מערכה נפעל מהר, בעוצמה הרבה העומדת לרשותינו, תוך חיזוק מאמץ הגנה רב מימדי ומאמץ התקפי רחב המשלב תמרון ואש על מנת לממש את המטרות שיוטלו עלינו", הבהיר זמיר. "האחריות על התוצאות הקשות שיוטלו על רצועת עזה תוטל על החמאס. השילוב בין המנהיגות הצבאית למנהיגות האזורית הם המתכון לחוסן לאומה כולה. המבחן להתמודד במצבי קיצון הוא מאמץ משותף".