כך נראה רגע מעצר חוליית הטרור האחראית לרצח דני גונן ז"ל: המשטרה פרסמה אחר הצהריים (רביעי) תיעוד ממבצע לכידתם של המחבלים על ידי לוחמי ימ"מ. רוצח עצמו - מוחמד אבו שאהין - שריצה בעבר מאסר בגין תכנון פיגועי דקירה וירי, הודה בחקירתו במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בתחילת הסרטון נראה צילום מהאוויר שבו רואים את הרכב המוביל את הלוחמים חונה לא רחוק מהרכב בו שהו החשודים בשטחים. לוחמי הימ"מ יוצאים מהרכב ומתקרבים בנשקים שלופים לעבר הרכב השני.

בשלב הבא ההתרחשויות נראות דרך מצלמת הקסדה של אחד הלוחמים. כוח הימ"מ נראה מכתר את הרכב שממנו יוצאים בידיים מורמות שלושת החשודים - נהג הרכב ושניים נוספים.

הרכב שבו שהו החשודים (צילום: דובר מג"ב)
הרכב שבו שהו החשודים | צילום: דובר מג"ב

המחבל התקשר ומסר מידע על הפיגוע

"התקבל מידע מדויק מהשב"כ באשר לרוצחו של דני גונן ז"ל", שחזר סנ"צ ע', מפקד הכוח שביצע את המעצר. "הגענו לנקודת כינוס והמתנו לאיתור ממוקד של החשוד. לאחר מספר ימים הוא אותר בשטח בגזרת איו"ש. נכנסנו לשטח, זיהינו את החשוד ברכבו, ועצרנו אותו יחד עם שניים נוספים. לנו כיחידה היה ברור: כל מבצע פיגוע נתעב דינו להיעצר ולעמוד לדין".

מוקדם יותר היום, כשלושה שבועות לאחר פיגוע הירי הקטלני סמוך לדולב בו נרצח דני גונן ז"ל וחברו נפצע באורח בינוני, הותר לפרסום כי בפעילות שב"כ בשיתוף שוטרי מחוז ש"י וצה"ל נעצר המחבל שביצע את הפיגוע. כוחות ימ"מ עצרו את המחבל בקלנדיה לאחר שיצר קשר עם מוקד 100 של המשטרה כשבוע וחצי לאחר המעשה וסיפק מידע שהוביל את כוחות הביטחון אליו.

במחוז ש"י התייחסו ברצינות להודעה, למרות שלאחר כל פיגוע יוצרים גורמים שונים קשר עם מוקדי המשטרה ונוטלים אחריות לפיגועים, על אף שאין להם שום קשר למעשה. בשיחה מסר המחבל מידע אודות הפיגוע אך הזדהה באופן חלקי בלבד בפני המוקדנים. לאחר השיחה הצליחו שב"כ ומשטרת מחוז ש"י במסגרת עבודה מודיעינית מאומצת לחשוף את זהותו של המחבל ולאתרו. 

דני גונן ז"ל (צילום: פייסבוק)
דני גונן ז"ל | צילום: פייסבוק

המחבל ביצע בעבר פיגועים וישב בכלא

לאחר שנתפס ונעצר, המחבל הודה, שיחזר, הוביל את החוקרים לנשק שממנו ירה ואף הפליל את חבריו למעשה. יחידת המסתערבים של מג"ב שמה את ידיה על אמצעי הלחימה ששימשו את החולייה.

המחבל שנעצר הוא מוחמד אבו שאהין, בן 30, פעיל תנזים-פת"ח בעברו ותושב מחנה הפליטים קלנדיה. אבו שאהין הוא פעיל כוח 17 המקבל משכורת קבועה מהרשות הפלסטינית. בעבר הוא ריצה עונש מאסר בישראל לאחר שהודה בתכנון פיגועי דקירה וירי.

מחקירתו של המחבל עלה כי לקראת ביצוע הפיגוע הוא אסף מודיעין והגיע למעיין ליד דולב, זירת הפיגוע, מספר פעמים. בנוסף, במהלך 2014 הוא ביצע 6 פיגועי ירי נוספים, לרבות פיגוע ירי בא-ראם בנובמבר האחרון בו נפצע חייל צה"ל.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv