המבנים שהופצצו (צילום: ImageSat International (ISI), חדשות)
המבנים שהופצצו | צילום: ImageSat International (ISI), חדשות

כשבוע אחרי התקיפה בסוריה שיוחסה לישראל, ממדי ההרס נחשפים. מתצלומי הלוויין של חברת (ImageSat International (ISI מתברר כי בניגוד לדיווחים בסוריה על הפצצה מאסיבית - התקיפה הייתה נקודתית והתמקדה בשני מבנים בלבד באזור העיר חלב.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות   

החברה הישראלית שהביאה את תצלומי הלוויין הצליבה יחד עם התקשורת המקומית את פרטי התקיפה, ובניתוח ויזואלי של התצלומים היא הגיעה לממצאים הבאים: יעד התקיפה היה האנגר גדול שממוקם בצפון מערב העיר סמוך לשייח' נג'אר. עוד עולה מהצילום שגג האנגר קרס בחלק מהמקומות ונגרם נזק רב למבנה.

1094555 (צילום: ImageSat International (ISI), חדשות)
צילום: ImageSat International (ISI), חדשות
1094562 (צילום: ImageSat International (ISI), חדשות)
צילום: ImageSat International (ISI), חדשות

המבנה שהותקף נמצא כ-450 מטר מהאנגר אחר שהופצץ בעבר. מדובר בתקיפה של שני מבנים תעשייתיים - האנגר ומבנה, שניהם בממדים זהים. עוד עולה מתצלומי הלוויין כי ליד שתי המטרות שהופצצו הוצבו מחסומים ולאחר התקיפה זוהתה תנועה ערה של כלי רכב סמוך לשתי המטרות. בחברה עמדו על כך שהדיווחים בסוריה על תקיפה של ריבוי יעדים לא נכונה וזוהו פגיעות רק בשני המקרים המדוברים.

לפני כשבוע דווח בסוכנות הידיעות הסורית "סאנא" על פיצוצים עזים סמוך לנמל התעופה הבינלאומי שבעיר חלב. לפי הדיווחים, במהלך התקיפה, שיוחסה במהרה לישראל, הופסקה אספקת החשמל בחלקים נרחבים בעיר. בנוסף, דווח כי שדה התעופה T-4 שממוקם כ-60 ק"מ מערבית לעיר תדמור, והותקף בעבר על ידי ישראל - הופצץ גם כן.

1094569 (צילום: ImageSat International (ISI), חדשות)
צילום: ImageSat International (ISI), חדשות

כבר בבוקר לאחר מכן אי-העמימות נמשכה כשממלא מקום שר החוץ ושר המודיעין ישראל כ"ץ אישר הבוקר בריאיון לרשת ב' כי ישראל היא זו שאחראית לתקיפה בסוריה. "לפי מה שהאירנים יודעים - זו ישראל שתקפה הלילה", אמר כ"ץ לעמית סגל וירון דקל.

1094583 (צילום: ImageSat International (ISI), חדשות)
צילום: ImageSat International (ISI), חדשות

בכלי התקשורת בסוריה האשימו את ישראל בתקיפה האווירית בשדה התעופה בחלב בצפון-מזרח המדינה. על פי הדיווחים, יעד התקיפה היה מחסני נשק אירניים. סוכנות הידיעות הסורית הודיעה כי המדינה "תחת מתקפה" וכי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו והצליחו ליירט כמה טילים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו