צפו בסיפורים המעניינים של 15.3 לאורך השנים (צילום: רויטרס, חדשות)
מטוס F-16, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

עימות אווירי בלבנון? שעות ספורות לאחר הצהרת ראש הממשלה נתניהו לפיה ישראל "פועלת נגד ייצור נשק בלבנון והעברתו ללבנון", בלבנון דווח הלילה (בין ראשון לשני) כי מטוסים רוסיים אילצו מטוסי קרב של חיל האוויר לעזוב את מרחב לבנון. לפי הדיווח, מטוסי קרב מסוג Su-34 "הבריחו" אתמול מטוסים של חיל האוויר מאזור טריפולי. בדובר צה"ל סירבו לאשר את הפרסום: "לא מתייחסים לפרסומים זרים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לפי הדיווח, שנשען על מספר מקורות בלבנון ופורסם בכלי תקשורת ברוסיה, מטוסי ה-Su-34 המריאו מבסיס חמיימים במישור החוף בסוריה על מנת להרחיק את מטוסי חיל האוויר. בלבנון הופץ תיעוד של המטוסים הרוסיים בשמי טריפולי - אך לא תועדה פעילות חיל האוויר, בצעד שעלול להטיל ספק במהימנות הדיווח.

לפי הדיווח, ייתכן שמטוסי חיל האוויר הרוסי נכנסו למרחב הלבנוני בשל תנאי מזג אוויר קשים באזור: עדי ראייה דיווחו כי מטוסי ה-Su-34 נשאו טנק דלק פנימי בלבד - מה שעשוי להעיד על כך שהרוסים ביצעו תרגיל ימי סמוך לחופי לבנון וסוריה.

מטוסי קרב רוסיים מסוג סוחוי 34 (צילום: רויטרס, חדשות)
מטוסי סוחוי Su-34 | צילום: רויטרס, חדשות

אתמול אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנו פועלים כדי למנוע מאירן השגת נשק גרעיני. במקביל אנו פועלים נגד התבססות צבאית אירנית בסוריה נגדנו, וכן אנחנו גם פועלים נגד העברת נשק קטלני מסוריה ללבנון או ייצורו בלבנון. כל הנשק הזה מיועד נגד מדינת ישראל וזכותנו, מתוקף הזכות להגנה עצמית, למנוע את ייצורו או העברתו".