נורה מטווח קרוב, ד"ר פאדי אל-בטש
זירת החיסול של אל בטש | צילום:

פרטים חדשים על החיסול במלזיה: על פי פרסום הבוקר (חמישי) בניו יורק טיימס, גורמים מודיעיניים במזרח התיכון אומרים כי ההתנקשות במהנדס ד"ר פאדי אל בטש היתה חלק ממבצע נרחב של המוסד לסיכול פרויקט נשק מתקדם של חמאס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אל בטש כתב בשנת 2013 מאמר על השימוש במל"טים ונשלח למלזיה על ידי חמאס, כך אמרו עוד הגורמים, לרכוש מל"טים עבור ארגון הטרור.

עוד הם הוסיפו כי המוסד התעניין בעיקר בהתקדמות של החמאס בתחומים של רכבים בלתי מאוישים וכלי שיט בלתי מאוישים, שעלולים לשמש לתקיפות מטרות ישראליות ביעילות רבה יותר מאשר רקטות בהן השתמשו בעבר.

אל-בטש שחוסל במלזיה (צילום: רויטרס)
פאדי אל בטש | צילום: רויטרס

גורמי מודיעין מערביים טענו עוד כי ייתכן אף כי אל בטש היה מעורב בתיווך עסקאות נשק בין צפון קוריאה לחמאס, דרך מלזיה. לאחרונה תפסה מצרים משלוח של רכיבי תקשורת מצפון קוריאה שיועד לרצועה.

המצוד אחר מחסלי המהנדס נמשך

בתוך כך, ‏משטרת מלזיה פרסמה אתמול תמונה נוספת של אחד החשודים בהתנקשות באל בטש בסוף השבוע. המשטרה המקומית גם מסרה מספר פרטים על החשוד: "גובהו 1.80 מטרים, בנוי היטב, בעל חזות אירופאית או מזרח תיכונית". עוד נטען כי החיסול היה "מקצועי".

חקירת חיסולו של אל בטש, המהנדס הפלסטיני ואיש חמאס שמת לאחר שנורה 14 פעמים בבירה קואלה למפור, נמשכת - והרשויות ממשיכות להדגיש כי אין קצה חוט באשר למיקומם של החשודים. עם זאת, ההערכה היא כי השניים עדיין בשטח המדינה.

החשוד בחיסול
החשוד בחיסול | צילום:

עוד ציינה המשטרה לגבי זהות המחסלים כי "החשודים נכנסו בתחילת ינואר - ככל הנראה בדרכון מזוייף, והם ככל הנראה משתמשים עדיין בזהות בדויה". הקלסתרון החדש פורסם "בעזרת הציבור" ומפקד המשטרה מוחמד פוזי הארון אמר: "אנחנו משוכנעים שזה אחד החשודים. אנחנו עובדים עם הסוכנויות הרלוונטיות כדי לגלות את זהות החשודים".

האופנוע של המתנקשים, מסוג "קוואסקי נינג'ה" שחור, נמצא שלשום ליד אגם במרחק של כ-9 דקות מזירת ההתנקשות. על פי ההערכות, לאחר שנטשו את האופנוע עלו המתנקשים על כלי רכב אחר.