המתנחל שירה היום (חמישי) למוות בצעיר פלסטיני במהלך מהומות בחווארה ליד שכם, מספר לראשונה כיצד נחלץ מההמון הזועם. לדבריו, הוא חש בסכנת חיים ובנס הצליח לצאת מההפגנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"חזרתי מקניות ברמי לוי", הוא שחזר. "התחילה הפגנה אלימה באמצע חווארה. ברוך השם למזלי הצלחתי להיחלץ משם".

"ראיתי את המוות בעיניים, כמעט עשו בי לינץ'", הוא מוסיף. "הצלחתי לצאת משם ולהגיע הביתה בשלום. אני מודה לקדוש ברוך הוא על הנס הגדול".

האירוע התרחש במהלך הפגנה של כ-200 פלסטינים שזרקו אבנים על כלי רכב ישראליים שחלפו באזור. כוחות צה"ל שהוזעקו לזירה השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות כדי להרחיק את המתפרעים.

בתיעוד של האירוע נראה הרכב הישראלי עומד באמצע הכביש כשאמבולנס פלסטיני חוסם את דרכו, ומטר של אבנים סלעים ולבנים מושלך לעברו. נהג הרכב סיפר למקורביו כי חש סכנה ממשית לחייו ולאחר שהמפגינים התקרבו אליו ופגעו במכונית הוא נאלץ לשלוף את נשקו ולירות על מנת להרחיקם. בשעה זו הוא נחקר על ידי כוחות הביטחון.

הרכב לאחר שנרגם באבנים (צילום: ערן שוורץ)
הרכב הישראלי שהותקף | צילום: ערן שוורץ

 

כוחות צה"ל שהוזעקו למקום החלו להרחיק את המתפרעים וחילצו את הרכב שהותקף. על פי דיווח של סוכנות הידיעות הפלסטינית מען, הצעיר שנהרג הוא מואטז חוסיין שאמסה, בן 23 משכם.

המהומות בחווארה
המהומות בחווארה | צילום:

הפלסטיני הנוסף שנפצע הוא עיתונאי שסיפר לכלי התקשורת הפלסטיניים שהרכב הישראלי התנגש באמבולנס פלסטיני שהגיע למקום, וטענתו, לאחר כמה רגעים יצא ממנו אחד המתנחלים ופתח באש.