צעירי מפלגת "האיחוד הלאומי" פתחו היום (חמישי) בסעודה מול כלא עופר, במהלכה צלו בשרים על מנגלים שהובאו למקום. הצעירים הסבירו כי מטרת המעשה היא להקשות על האסירים הביטחוניים השוהים במתקן הכליאה, המקיימים בימים אלה שביתת רעב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פעילי מפלגת הימין הניחו את המנגלים במרחק של כמה עשרות מטרים מחומות הכלא. לאחר מכן הם הניחו בשרים על הרשתות והבעירו את האש, בתקווה שהרוח תישא עמה את הריחות אל תוך כותלי הכלא ותגרה את חוש הריח של האסירים, ובכך להביא לסיום השביתה בה פתחו.

"על האש" מול כלא עופר (צילום: האיחוד הלאומי)
"על האש" מול כלא עופר | צילום: האיחוד הלאומי

שביתת הרעב בבתי הכלא נכנסה הבוקר ליומה הרביעי. כבר בתחילתה נקטו במערכת הביטחון צעדי ענישה, כשעשרות אסירים הועברו לאגפים אחרים. מאחרים נשללו תנאים וזכויות שהם מקבלים בדרך כלל. במערכת הביטחון נערכים לאפשרות שזה יתפתח להפרות סדר בבתי הכלא או עימותים ברחוב הפלסטיני.

ארוחת בשרים ליד הכלא (צילום: האיחוד הלאומי)
ארוחת בשרים ליד הכלא | צילום: האיחוד הלאומי

בין השאר התקבלה החלטה להעביר את מנהיג השביתה, בכיר הפתח מרואן ברגותי, מכלא הדרים לבית המעצר קישון, כדי להבהיר לשובתים ולמנהיגיהם שאין לשירות בתי הסוהר או למערכת הביטחון כל כוונה להיעתר לדרישות או אפילו להיכנס למשא ומתן איתם. ברגותי, שפרסם היום מאמר ב"ניו יורק טיימס" ובו הסביר את מטרות השביתה, מוחזק בשלב זה בבידוד - יחד עם מספר אסירים נוספים.

מוביל המחאה, ברגותי (צילום: פלאש 90)
הועבר למתקן אחר. ברגותי | צילום: פלאש 90

עשרות אסירים ביטחוניים נוספים שהחלו בשביתת הרעב הועברו גם הם מאגפים שבהם הוחזקו לאגפים אחרים, ואף לבתי כלא אחרים. בשירות בתי הסוהר אומרים כי יומה הראשון של שביתת הרעב עבר "בלי שום אירוע חריג" בכל בתי הכלא בהם מתקיימת שביתת הרעב. המהלך נועד לפזר את מארגני שביתת הרעב ולנסות להשפיע על המשכה.