רובוט שזוחל במנהרות ומחסל בנשק מחבלים, משגר גלי רדיו שמשתלט על רחפנים ומרסק אותם וקסדת שריון עם צג חכם - אלה רק חלק מהפיתוחים הישראלים שמוצגים לעולם כולו בתערוכה הביטחונית שנפתחה השבוע בצרפת.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

תערוכות צבאיות בינלאומיות מספקות בכל שנה הצצה לפיתוחים שאת חלקם ראינו עד רק בסרטים. הביתן הישראלי בתערוכת "Eurosatory" מציג את הטכנולוגיות הישראליות שעומדות בחזית הפיתוחים בתחום - מגוון של המצאות שיהפכו את שדה הקרב דומה קצת יותר למשחק מחשב מתוחכם.

בין הפיתוחים שנחשפו בביתן הישראלי: מל"ט (מטוס ללא טייס) בינוני שיכול לשהות באוויר עד 25 שעות רצוף, רחפנים לאיסוף מודיעין, מערכות לנטרול רחפנים עוינים, רובוטים-לוחמים הנושאים נשק קל, חליפת מיגון עמידה בפני ירי, סכין וחומצה, מצלמות 360 מעלות להגנה על מתקנים וקסדת שריונאים משוכללת לא פחות מקסדת טייס מטוס קרב.

רובוט קרבי שמסתער (צילום: General Robotics)
רובוט קרבי שמסתער | צילום: General Robotics

לא פחות מ-40 חברות ותעשיות ביטחוניות מישראל מציגות בתערוכה הנחשבת בצרפת. הן חושפות שם פיתוחים שקוסמים לצבאות בעולם כולו ובאירופה בפרט שמתמודדים עם גלי הגירה וטרור. אמצעי המעקב המשולבים בגבולות יכולים לסייע במניעת מעבר פליטים בין המדינות. שדרוג הציוד האישי לחייל יכול להפוך את החיילים בכל רחבי העולם לקטלניים יותר וקלים יותר לתנועה.

"אירופה היא יעד חשוב ומרכזי, שבשנים האחרונות נאלצה להתמודד עם אתגרים בנושאי טרור, הגנה על גבולות והגירה בלתי חוקית", אמר ראש סיב"ט (האגף לייצוא ביטחוני במשרד הביטחון) תא"ל (מיל') מישל בן-ברוך. "לתעשיות הישראליות יש הרבה מה להציע בתחומים הללו ואנחנו מזהים עניין הולך וגובר בטכנולוגיה הישראלית. ישראל היא מעבדה ייחודית לפיתוח פתרונות הגנה וביטחון, שברובם נוסו בהצלחה בשדה הקרב".