"מחבלות רצו למות כדי להגיע למחבלים שנראים טוב": במהלך אירוע הרמת כוסית לחג הפסח שערך אמש (רביעי) יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן, בו אירח שרים וח"כים נוספים מהליכוד, נשא דברים השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שהתייחס לגל הטרור - ובדבריו, הצביע על תופעה חדשה ומסקרנת שנתקל בה לאחרונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"מה שהניע את גל הטרור האחרון זה שלפני ראש השנה היה מסע הסתה שלם שהשתתפו בו גורמים קיצוניים כמו התנועה האסלאמית, מנהיגים ערבים ישראלים, הרשות הפלסטינית והחמאס", אמר ארדן, "באמצעות הסמארטפונים, הפלסטינים ותומכיהם יכולים להגיע 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, למוח וללב של כל צעיר וצעירה ולספר להם שקרים איך ישראל רוצה להחריב את המסגדים על הר הבית".

"אני חשבתי שלא יכול להיות שהם מאמינים לשקרים האלה", הוסיף ארדן, "אז הלכתי וקראתי את התמלילים של החקירות של חלק מהמחבלים שנתפסו. זה פשוט לא ייאמן. המחבלים שנתפסו אומרים שהם חזרו מאירוע שמארגנת התנועה האסלאמית בו היא מספרת שאל-אקצה משוכנעים באמת שישראל עומדת להרוס את המסגדים, שהם חשו צורך לתרום את תרומתם ולנסות לרצוח יהודי".

באותם תמלילי חקירות, סיפר ארדן על התופעה החדשה שנתקל בה: ״פעם הבטיחו למחבלים שמחכות להם 72 בתולות. מה שקרה שהיו כמה מחבלים שנראים כל כך טוב, שהמחבלות סיפרו בחקירה שרצו למות כדי להגיע אליהם". בדבריו ציין ארדן כדוגמה את המחבל פאדי עלון, בן 19 מעיסאוויה, שנוטרל ונהרג לאחר שדקר נער יהודי בן 15 בירושלים באוקטובר האחרון - ופצע אותו באורח בינוני.

חברו של החשוד שנהרג, פאדי עלון
המחבל מירושלים, פאדי עלון | צילום:

בהמשך דבריו, הצביע ארדן על צעדים רבים שעשתה הממשלה להתמודדות עם גל הטרור - בהם גם מעשים שבוצעו לראשונה כמו הוצאת התנועה האסלאמית מחוץ לחוק, כמו גם ארגון המורביטון והמורביטאת - והתריע כי ייתכן שבימים אלה, לקראת הפסח, הטרור עלול להרים את ראשו בשנית: "עלולה להיות לקראת החג התעוררות נוספת סביב ההסתה הזו של הר הבית. אנחנו מאמינים שהמשך של כל הפעולות בהן אנו נוקטים יסייעו בהתמודדות עם הטרור".