זירת הדקירה ביגאל אלון
זירת הדקירה ביגאל אלון | צילום:

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד עמר ג'נדב, בן 18 מסלפית שבשומרון בגין ניסיון רצח של חייל בשכונת נחלת יצחק בתל אביב לפני כשבועיים, ושהייה בלתי חוקית בישראל. אמש הותר לפרסום כי המניע של ג'נדב למעשה היה הרצון שלו להתקרב לבן דודו שנהרג במסגרת תאונת עבודה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום עולה כי ביום הפיגוע ג'נדב סיים את עבודתו באתר הבנייה בשכונה, והחליט לדקור חייל בתקווה שיומת ויזכה במעמד של שאהיד. לצורך מימוש ההחלטתו, הצטייד במברג באורך של 19 ס"מ ויצא מאתר הבנייה.

בשעות הערב הגיע הדוקר לצומת הרחובות יגאל אלון ונחלת יצחק בתל אביב והחל לחפש אחר חיילי צה"ל כדי שיוכל לדקור אותם. כעבוד מספר דקות הגיעה המטרה לה חיכה. ג'נדב החל לעקוב אחר חייל צה"ל שעבר במקום ודקר אותו בגבו ובראשו. החייל נפצע קל.

"המשיב, אשר שוהה שלא כדין בישראל, ביצע פיגוע אותו יזם תכנן, והוציא לפועל בקור רוח", כתבה בבקשת המעצר התובעת עו"ד רוזי כבאז. "המשיב הצטייד במברג ויצא לרחובות גוש דן לחפש חייל אותו התכוון להמית. כאשר הבחין המשיב בחייל הנפגע עקב אחריו, שלף את המברג, דקר אותו פעם אחת בחלק העליון של גבו ופעמיים בראשו תוך שהוא זועק 'אללה אכבר'. המשיב ביצע את מעשיו כאמור ללא כל מורא, בטבורה של העיר תל-אביב, לאור יום ולעיניהם של עוברים ושבים. המשיב ביצע את המעשים תוך תקווה כי בסופו של האירוע יומת ויהפוך ל'שאהיד', דבר המלמד אף הוא על המסוכנות הגבוהה ביותר אשר נשקפת ממנו".

הדרך לגן עדן

אתמול ביקשה המשטרה להסיר את צו איסור הפרסום מתיק חקירת הפיגוע שאירע לפני כשבועיים. מחקירת המחבל עולה שלפני מספר חודשים נדרס למוות בן דודו, על ידי טרקטור מסוג בובקט, במסגרת תאונת עבודה שאירעה בשטחים, בלי שום רקע לאומני. הנער שהיה קרוב מאוד לבן דודו, טען שחשב כי הדרך הטובה ביותר להצטרף אליו לגן עדן היא לרצוח חייל ישראלי.

על פי החקירה, החייל שנפצע בפיגוע נבחר באופן אקראי. למעשה המחבל החליט לדקור את החייל הראשון שיראה כשייצא מאתר הבנייה שבו עבד בשכונת נחלת יצחק בתל אביב.

מספר ימים לאחר הפיגוע נסגר אתר הבנייה למשך 15 ימים, זאת בשל העובדה שהבעלים של אתר הבנייה העסיקו את המחבל בניגוד לחוק כיוון שמדובר בשוהה בלתי חוקי בישראל.