מואשמות  בקשר עם גורמי טרור, אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
מואשמות בקשר עם גורמי טרור, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

שתי אזרחיות ישראליות בנות 19 מהנגב מואשמות בקשר עם גורמי טרור המזוהים עם דאע"ש. מעצרן התבצע בחודש דצמבר בפעילות משותפת של השב"כ והמשטרה והיום (שני) המידע הותר לפרסום. בנוסף הוגש כתב אישום נגד תושב מזרח ירושלים בן 24 ששודל על ידי הנאשמות לבצע פיגוע בליל השנה האזרחית החדשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העצורות הן רחמה אלאסד ותסנין אלאסד תושבות היישוב לקיה שבנגב ואחמד אבו רמילה ממזרח ירושלים. בכתב האישום יוחסו לנאשמות שורת עבירות ביניהן מגע עם סוכן חוץ, הכנה לביצוע עבירה שהיא מעשה טרור, ניסיון לשידול לרצח ועוד. הן עמדו בקשר עם קבוצות המזוהות עם ארגון דאע"ש באפליקציית המסרים טלגרם.

בחנו הוצאה לפועל של פיגוע באתרים שונים בבאר שבע

בדרך זו נוצר קשר בין תסנין לאדם הפועל באינטרנט בשם ארגון המדינה האסלאמית. במסגרתו פנה אליה לגבי אפשרות לבצע פיגוע בישראל והיא הביעה נכונות. הוא הנחה אותה לבחון את סידורי האבטחה של אוניברסיטת בן גוריון, התחנה המרכזית ומכללת קיי בבאר שבע.

הנאשמות יצאו לשטח לבחון היתכנות של הוצאת פיגוע באחד מהמקומות. בנוסף הן שידלו את אחמד אבו רמילה תושב מזרח ירושלים בן 24 לבצע פיגוע מטעם דאע"ש בעת חגיגות הסילבסטר. כמו כן, תכננו השתיים לצאת לסיני על מנת להצטרף ללחימה בשורות הארגון.

כתב האישום הוגש על ידי פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. במקביל הגישה הפרקליטות בקשה למעצרם של השלושה עד תום ההליכים.