שעות לאחר ששב"כ התיר לפרסום את דבר מעצרן של שתי הנאשמות בנות ה-19 מהמועצה המקומית לקיה בגין קשר לארגון דאע"ש ותכנון פיגועים בדרום הארץ, המשטרה חשפה הערב (שני) את תיעוד המעצר. בסרטון שהפיצה נראים המסתערבים של מג"ב כשהם מוציאים את אחת הנאשמות מביתה בנשקים שלופים ובפנים מכוסות לאור היום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי התיעוד שנחשף, הלוחמים פתחו את שער הבית ונכנסו בריצה קלה לתוך הבית החשוך, כשרק אור מפנסי הנשק שלהם התווה להם את הדרך. מחדר השינה הוציאו הלוחמים את הנאשמת, כששאר בני המשפחה יושבים בסלון ללא תנועה.

כאמור, הבוקר הותר לפרסום כי כתב אישום הוגש נגד שתי אזרחיות ישראליות בנות 19 מהנגב בגין קשר עם גורמי טרור המזוהים עם דאע"ש. מעצרן התבצע בחודש דצמבר בפעילות משותפת של השב"כ והמשטרה. בנוסף הוגש כתב אישום נגד תושב מזרח ירושלים בן 24 ששודל על ידי הנאשמות לבצע פיגוע בליל השנה האזרחית החדשה.

העצורות הן רחמה אלאסד ותסנין אלאסד תושבות היישוב לקיה שבנגב ואחמד אבו רמילה ממזרח ירושלים. בכתב האישום יוחסו לנאשמות שורת עבירות ביניהן מגע עם סוכן חוץ, הכנה לביצוע עבירה שהיא מעשה טרור, ניסיון לשידול לרצח ועוד. הן עמדו בקשר עם קבוצות המזוהות עם ארגון דאע"ש באפליקציית המסרים טלגרם.

בחנו הוצאה לפועל של פיגוע באתרים שונים בבאר שבע

דרך אפליקציית המסרים המוצפנת נוצר קשר בין תסנין לאדם הפועל באינטרנט בשם ארגון המדינה האסלאמית. אותו אדם פנה אליה לגבי אפשרות לבצע פיגוע בישראל והיא הביעה נכונות. הוא הנחה אותה לבחון את סידורי האבטחה של אוניברסיטת בן גוריון, התחנה המרכזית ומכללת קיי בבאר שבע.

מואשמות  בקשר עם גורמי טרור, אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
מואשמות בקשר עם גורמי טרור, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

הנאשמות יצאו לשטח לבחון היתכנות של הוצאת פיגוע באחד מהמקומות, ובהמשך שידלו את אחמד אבו רמילה ממזרח ירושלים לבצע פיגוע מטעם דאע"ש בעת חגיגות הסילבסטר. כמו כן, תכננו השתיים לצאת לסיני על מנת להצטרף ללחימה בשורות הארגון.

כתב האישום הוגש על ידי פרקליטות מחוז דרום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. במקביל הגישה הפרקליטות בקשה למעצרם של השלושה עד תום ההליכים.