מטענים, אזורים ממולכדים בפצצות וצלפים על הגגות. זה מה שבדרך כלל מחכה ללוחמים שנכנסים לשטח בנוי, מה שעלול להעמיד אותם בסכנת חיים ברורה ומיידית. אלא שכיום יש דרך לחסוך בחיי אדם יקרים - שילוב רובוטים לוחמים בשדה הקרב שמבצעים פעולות רבות כמו כל לוחם - ומגנים על חייהם. מהיר. חכם. מדויק - סדרת כתבות מיוחדת של ניר דבורי לחדשות 2 Online.

לפרק הראשון בסדרה - הרחפן שמציל חיים בשטח - לחצו כאן

על מנת להיכנס לשטח בנוי מבלי להיפגע ולצמצם את האפשרות לפיהם הלוחמים ייפגעו, פותח במפא"ת של הצבא האמריקני רובוט לוחם: הוא גם סורק את השטח, גם יורה, גם מקדים את הכוחות - וכשהוא מזהה את האויב, הוא גם יורה - הן על הקרקע והן באוויר, שם ביכולתו להפיל רחפנים ששולח האויב.

יכול להפיל גם רחפנים
יכול להפיל גם רחפנים | צילום:

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

למרות ביצועיו המרשימים של הרובוט הלוחם, תמיד יש למנות אדם ש"ילחץ על המפסק", כדי שהרובוט לא יאבד חלילה שליטה. כאן בדיוק עובר הגבול הדק שבין פעולה נכונה לטעות, שעלולה לעלות בחיי אדם - זאת במידה ובמקרה, יופנה הירי בטעות לעבר אזרחים תמימים.

איך תיראה זירת הקרב העתידית? (צילום: חדשות)
ביצועים מרשימים | צילום: חדשותאחרי המזל"טים וכלי השיט שאינם מאויישים, מגיעים הרובוטים החדשניים הללו לצבאות - והם שהולכים והופכים לנפוצים יותר ויותר בצבאות העולם. תוך מספר שנים, 30% מהכוח הלוחם של צבא ארה"ב יהיה רובוטי - ובתוך 5 שנים 30% מכלי הטיס שלו יהיו בלתי מאויישים. כוונה דומה ישנה גם אודות קו היבשה.

הופכים לנפוצים בצבאות העולם
הופכים לנפוצים בצבאות העולם | צילום: