רשות המעברים במשרד הביטחון פרסמה היום (ראשון) את נתוני פעילותה לשנת 2016, החושפים בין היתר את מאמצי הרשות להילחם בתופעת ההברחות לרצועת עזה. על פי הנתונים, 1,226 ניסיונות הברחה סוכלו בשנת 2016, גידול של 165% לעומת שנת 2015.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בין הפריטים שנתפסו במעברי הגבול ניתן למצוא רחפנים, טיסנים, מצלמות אבטחה, טנדרים מפורקים לחלקים, מנועי 4X4 וצמיגי 4X4 אנטי פריז, ציוד תקשורת, מצברים, דבקים וחומרים מקשים, סלילי ריתוך, ציוד הלבשה צבאי, משאבות מים, לייזרים, צינורות ברזל ואלומיניום, כדוריות מתכת, חליפות צלילה וציוד צלילה, עמודי פלדה, ציוד סנפלינג ועוד.

רחפנים ומצלמות נתפסו בגבול (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
רחפנים ומצלמות נתפסו בגבול | צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון

ברשות מסבירים כי העלייה בתפיסות נובעת, בין השאר, מהגידול בתנועת המשאיות ובהרחבת רשימות החומרים והמוצרים האסורים בכניסה לרצועת עזה. מנגד, מבהירים כי ניכרת הרתעה הולכת וגוברת של ציבור נהגי המשאיות משיתוף פעולה עם המבריחים.

"מלחמת החורמה של מערכת הביטחון במבריחים, עיכבה באופן מוכח את ההתעצמות של גורמי הטרור בעזה", אמר ראש רשות המעברים תא"ל במילואים כמיל אבו-רוקון. "בחודשים האחרונים הפעלנו משקף סחורות חדש במעבר כרם שלום, מהמתקדמים בעולם, והוספנו טכנולוגיות ושיטות בדיקה חדשות שמוסיפים לנו יכולות במאבק היומיומי במבריחים".