שוטרים בירושלים, ארכיון (צילום: שלמה מור)
"ניסיונות להצית את השטח". | צילום: שלמה מור

ראש השב"כ נדב ארגמן הזהיר הבוקר (שני) במהלך הדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת מפני האפשרות שארגוני טרור ינסו להוציא לפועל פיגועים במהלך חג הפסח. במסגרת הדיון טען ארגמן כי הארגונים עלולים "להצית את השטח", במהלך ימי החג ברחבי הארץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"המטרה שלנו היא לאפשר חגים שקטים לכל תושבי מדינת ישראל", אמר ארגמן בפני הח"כים. הוא ציין כי הרגיעה הביטחונית היחסית בכל הקשור לפיגועים - מתעתעת, זאת משום שארגונים כמו חמאס והג'יהאד העולמי עוסקים מדי יום בניסיונות לבצע פיגועי טרור.‎

נדב ארגמן. "תסיסה בשטח" (צילום: פלאש 90)
"שקט מתעתע", ארגמן | צילום: פלאש 90

ארגמן הציג בדיון את מגמת הדעיכה בהסלמה הביטחונית לפיה בשנת 2016 נהרגו 16 ישראלים ונפצעו 149 לעומת 20 הרוגים ו-188 פצועים בשנה הקודמת. לטענת ראש השב"כ המגמה היא בין היתר, תגובה למהלכי ההרתעה והסיכול בהן נוקטת ישראל.

ראש הארגון ציין כי מקור הטרור העיקרי הוא עדיין "המפגע הבודד", כלומר אדם המחליט על דעת עצמו לבצע פיגוע. עם זאת, חלה עלייה במשקלן של החוליות העצמאיות הפועלות בשטח ומאיימות לבצע פעילויות טרור.

ארגמן ציין גם כי ארגון החמאס ניסה להגביר באופן משמעותי את מאמציו לביצוע פיגועים ביהודה, שומרון ובישראל. "מדובר בניסיונות אינטנסיביים לבצע פיגוע הרג המוני", ציין. בפועל, ציין ראש השב"כ, כי המאמצים האלה נכשלים, בעיקר בשל פעילויות סיכול מוצלחות של ישראל.