בעזה מאיימים להגיב
יחריפו את התגובות? חמאס (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

המתיחות בחודשים האחרונים ברצועת עזה והירי היום (חמישי) לעבר כוחות צה"ל ותקיפת חיל האוויר שבעקבותיה גררו איום מפורש של חמאס נגד ישראל. בעיתון "אלמג'ד" הנחשב מקורב לשלטון חמאס נשאלת השאלה האם חמאס מתכוון להפסיק להבליג על התקיפות הישראליות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"טיל נגד טיל, מוצב נגד מוצב", כך טוענים בחמאס שתיראה המשוואה החדשה. במאמר נטען כי אם ישראל חושבת שהיא יכולה להמשיך להפציץ מטרות של חמאס כמה שהיא רוצה - היא טועה. על פי המאמר ייתכן שתהיה לחמאס מוטביציה לסיים את התקופה הארוכה של ההבגלה שבה נקט.

3 שיגורים זוהו
שיגורי רקטות מעזה (ארכיון) | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום ירי מרצועת עזה בוצע לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות שגרתית בסמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. לא היו נפגעים נפגעים באירוע אך זוהתה פגיעה בטרקטור. בתגובה לאירוע, צה"ל ביצע ירי טנקים על שתי עמדות של חמאס בצפון הרצועה. בחמאס מדווחים כי עמדת תצפית של הארגון הותקפה בבית לאהיה.

רקטה שנורתה אמש מרצועת עזה לעבר שטח ישראל התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. גם באירוע הנזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

שרידי הרקטה באשקלון. היום
שרידי הרקטה באשקלון. היום | צילום: דוד שני

שיגור הרקטה מהרצועה אתמול היה השני השבוע והפעם החמישית בחודש האחרון. הרקטה הראשונה השבוע התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. כמה שעות לאחר הירי בתחילת השבוע תקף חיל האוויר יעדי טרור ברצועת עזה בתגובה לשיגור הרקטה לשער הנגב. התקיפות בוצעו בסביבת מחנה הפליטים נוסיראת שבמרכז הרצועה ובמספר יעדים בצפון הרצועה.