בטונדות ליד בסיס להבים (צילום: חדשות 2)
בלי בטונדות, בלי עמודים | צילום: חדשות 2

האיום של פיגועי דריסה הפך משמעותי בגל הטרור הנוכחי והרמטכ"ל גדי איזנקוט הדגיש לפני ימים אחדים ש-80% מהפיגועים כוונו נגד אנשי כוחות הביטחון. למרות זאת, בתחנת הסעה מרכזית בדרום הארץ, בה ממתינים מאות חיילים לאוטובוסים שייקחו אותם לבסיסים, אין שום אמצעי מיגון שיכול למנוע ניסיון דריסה. לא בטונדות ולא עמודים הוצבו במקום ואין שום דבר שיכול לחצוץ בין החיילים למי שירצה לפגוע בהם עם כלי רכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חיילים שפנו לחדשות 2 כבר לפני חמישה חודשים ציינו בחשש כי "זה מחזה מדהים, זאת דלת פתוחה שקוראת למעשה טרור של דריסה או פיגוע. יש שם רכב של המשטרה הצבאית שעומד ולא מועיל לכלום. אנו חייבים להתריע כדי לשנות את המצב חסר האחריות הזה".

פנינו לצה"ל וביקשנו שהנושא יטופל. אך לאחר מספר חודשים, למרות שבמקום תוגברה האבטחה בעקבות פניית חדשות 2, לא הוצבו בטונדות או עמודים, שרק הם יכולים למנוע ניסיון דריסה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הבסיס הקרוב פועל להרחקת החיילים מהכביש לאזורים מאובטחים, החיילים מתודרכים ומאובטחים על ידי סד"כ מחלקתי מוגבר בראשות קצין אחראי ובשיתוף של שוטרי המשטרה הצבאית בכל הצומת ותחנת הרכבת. הבא"ח פועל להצבת אמצעי המיגון הרלוונטיים ולאחר החלטה נקבע כי אמצעי המיגון יוצבו בסוף חודש מרס. בשל העיכוב נוספו טיוליות שמקצרות את זמן ההמתנה של החיילים בתחנה זו".