הורד בדרגה. אופק בוכריס
מינויו של בוכריס לרח"ט מבצעים בוטל | צילום: דו"צ

הרמטכ"ל גדי איזנקוט החליט לבטל את מינויו של תא"ל אופק בוכריס, החשוד שביצע עבירות מין בחיילות ששירתו תחתיו, לראש חטיבת המבצעים. בנוסף, השעייתו של הקצין הבכיר תוארך בעוד 30 ימים. בימים הקרובים ימונה ראש חטיבת מבצעים חדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה של איזנקוט התקבלה לאחר התייעצות עם הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק, מתוך הבנה שחקירת הפרשה תיקח זמן. הרמטכ"ל אף שוחח עם תא"ל בוכריס והסביר לו כי אי אפשר לדחות מינוי לתפקיד כל כך מרכזי וחשוב בצה"ל, ובסיטואציה הזאת, אין ברירה אלא לבטל את מינוי.

הרמטכ"ל הבהיר בשיחה כי לבוכריס עומדות זכויות רבות לאורך השירות, אך הוא מגבה את רשויות החוק. מדובר במהלך שנובע רק בשל הימשכות החקירה והוא לא קשור לתוצאות בדיקת הפוליגרף שעבר בוכריס ולממצאי החקירה עד כה. אם בוכריס ייצא "נקי" מהחקירה, הוא יחזור לשירות וימונה לתפקיד מרכזי.

חי: ועדת חוץ וביטחון נפרדת מהרמטכ
איזנקוט: אי אפשר לעכב המינוי | צילום: פלאש 90, חדשות

בא כוחו של תא"ל בוכריס, הסנגור הצבאי הראשי אל"מ אשר הלפרין, הודיע כי הקצין קיבל בהבנה את החלטתו של איזנקוט. "תא"ל בוכריס משוכנע שהחקירה תסתיים בניקוי מוחלט של שמו, כך שיוכל לחזור בהקדם לחייו ולעשייתו הצבאית החשובה", אמר הסנגור.

הלפרין אמר כי חקירה מהסוג בה נתון תא"ל בוכריס אורכת מטבע הדברים זמן ולכן הובהר לו על ידי הרמטכ"ל בשיחתם, שנוצר קושי בהמתנה לאיוש תפקיד ראש חטיבת המבצעים. תא"ל בוכריס הודיע לרמטכ"ל כי הוא מבין את ההחלטה.

בשבוע שעבר עברו שתי המתלוננות נגד בוכריס בדיקת פוליגרף, וזאת לאחר שגם הקצין הבכיר עבר בדיקה דומה בעצמו במשרדי מצ"ח. עד כה לא קיבלו הקצין או המתלוננות את תוצאות הבדיקות. במסגרת הפרשה שנחשפה לפני כשבועיים, התלוננו נגד תא"ל בוכריס שתי חיילות לשעבר הטוענות כי ביצע בהן עבירות מין בעת ששירתו תחת פיקודו. החשדות המיוחסים לו הן ביצוע חמישה מעשי אונס ומעשה סדום בחיילות ששירתו תחתיו.