שעות ספורות לאחר הדיווחים כי ישראל תקפה בכיר בחיזבאללה ברמת הגולן - אלוף (במילואים) יואב גלנט רומז שייתכן כי יש קשר בין עיתוי התקיפה לבין הבחירות המתקרבות בריאיון לתכנית "שש" עם אהרן ברנע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש צורכי ביטחון שוטף ובהקשרים האלה אני מניח שפועלים באחריות וברצינות", אמר גלנט, שכיהן בין היתר כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה וכמפקד פיקוד הדרום, ושיתמודד בבחירות הקרובות ברשימת "כולנו" בראשות משה כחלון. "יחד עם זה, מתוך אירועים בעבר אתה יכול ללמוד שלפעמים יש עיתוי שהוא לא בלתי קשור לנושא הבחירות".

עוד חיסול בעיתוי לא מקרי? ג'עברי (צילום: חדשות 2)
עוד חיסול בעיתוי לא מקרי? ג'עברי | צילום: חדשות 2

כדוגמה התייחס גלנט לחיסול מפקד הזרוע הצבאית של חמאס אחמד ג'עברי בנומבר 2012. "עיתוי חיסולו לא היה אירוע שניתן היה לעשות רק בתאריך ההוא", אמר גלנט. "הייתי אלוף פיקוד חמש שנים לפני כן והיו הרבה הרבה הזדמנויות שניתן היה ונחוץ היה לעשות את זה וגם המלצתי על זה, ומשום מה זה לא קרה בתאריכים האלה".

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט תקף בחריפות את דברי גלנט בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. "האשמת ממשלה בפעילות צבאית הנובעת משיקולי בחירות הם השפל בגדול ביותר של מערכת הבחירות הנוכחית", כתב. "מבלי להתייחס לעצם נכונות האירוע, דברי גלנט מיותרים ומאכזבים ויכולים לשמש תחמושת בידי אויבי המדינה".

רשת אל-מיאדין המקורבת לחיזבאללה דיווחה הערב כי בתקיפה בסוריה נהרג בנו של עימאד מורנייה, ראש הזרוע הצבאית לשעבר של הארגון שחוסל בשנת ב-2008. במקביל, מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס כי במתקפה נהרגו ארבעה אנשי חיזבאללה נוספים. סמוך לשעה 18:40 הודה חיזבאללה כי כמה מאנשיו נהרגו באירוע.