סערת דיסקין מסרבת לגווע. במהלך ישיבת שרי הליכוד הבוקר תקפו רבים מהשרים את התבטאויותיו השנויות במחלוקת של ראש השב"כ לשעבר, שתקף בחריפות את נתניהו וברק.

"בכירי מערכת הביטחון לשעבר שכחו שאנחנו בדמוקרטיה ושיש דרג מדיני נבחר שצריך לקבל החלטות", תקף שר האוצר יובל שטייניץ. "דיסקין גרם נזק למערכה הבינלאומית נגד אירן".

השר ללא תיק יוסי פלד הוסיף ואמר: "ראיתי עד עכשיו הרבה חמורים שהזהירו - משיח עוד לא יצא מהם. דיסקין תקע מקלות בגלגלים של המאמץ הבינלאומי נגד אירן". פלד ציין עוד כי "כשרציתי להוציא ספר עברתי שבעה מדורי גיהנום. הייתי צריך צנזורה, ועדות שרים, ואני רואה מציאות שכל אחד אומר חופשי מה שיש לו בראש".

גם השר התחבורה ישראל כץ הצטרף לדברי עמיתיו. "העיתוי והסגנון משרתים את האירנים", אמר כץ והסביר, "הלחץ הבינלאומי נובע מהעמדה הישראלית שראש הממשלה מוביל, לבוא בעיתוי הזה ולומר את הדברים זה לא במקום".

שר החינוך גדעון סער יישר קו עם חבריו לסיעה, אם כי נשמע הרבה יותר דיפלומטי מהם. "אם לתאר במילה אחת את מה שחשבתי כששמעתי את הדברים: מאכזב", לדברי סער. "מאכזב, כי הציפיה ממי ששירת בתפקיד כל כך בכיר ורגיש היא לגישה קצת יותר ממלכתית, קצת יותר מרוסנת – גם בתוכן וגם בסגנון. גם אם יש לו דעה אחרת".

דיסקין: "לא מתחרט על אף מילה"

ואחרי התגובות החריפות מצד מקורביהם של נתניהו וברק על התבטאויותיו בסוף השבוע, שהאשימו אותו כי הוא 'מתוסכל על כך שלא מונה לראש המוסד', יובל דיסקין משיב אש.

"אינני מתחרט על אף מילה שאמרתי ביום שישי. נראה לי שהדברים הם אף חמורים יותר, ובבוא היום אומר גם דברים חמורים יותר על מצבה של המנהיגות בישראל", כך אמר ראש השב"כ לשעבר בשיחות עם מקורביו, שהובאו הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

בהתייחס לתגובת מקורבי נתניהו, לפיה הדברים נאמרו מתוך תסכול על כך שהוא לא מונה לראשות המוסד, אמר דיסקין כי "אחרי חמש שנים בראשות השב"כ ביקשתי לפרוש וללכת הביתה. היה זה ראש הממשלה בנימין נתניהו שהפציר בי להמשיך לשנה שישית. קיימנו מספר פגישות בעניין זה, ונתניהו הסביר לי את הנחיצות בהמשך תפקידי כי זו צפויה להיות 'שנת הכרעה' בנושא הפלסטיני".

"אחרי שנה הציע לי נתניהו להיות ראש המוסד, ואחרי היסוסים רבים החזרתי לו תשובה חיובית", סיפר עוד דיסקין למקורביו. כעבור זמן מה קרא לי בנימין נתניהו ואמר לי שבכוונתו למנות את תמיר פרדו כראש המוסד. אמרתי לו תודה, והלכתי הביתה. אין בליבי שום טענה על בחירתו של ראש הממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק