בנימין נתניהו (צילום: חדשות 2)
משר מלשכת נתניהו | צילום: חדשות 2

אחרי שבמשך חודשים ראש הממשלה העדיף שלא להתערב בדיוני ועדת שקד לשוויון בנטל, גורמים בוועדה טוענים בתוקף כי הועברה אליהם בקשה מלשכת נתניהו, שלפיה על הוועדה לעכב את הדיון וההצבעה בסוגיית הסנקציות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי אותם גורמים, נתניהו מבקש לנהל שיחות עם אנשי הוועדה וגם גורמים בכירים בקואליציה, במטרה להגיע להסכמה בין הסיעות השונות על ניסוח מחדש של סעיף הסנקציות הפליליות, באופן שירכך את הסעיף שנוסח בוועדה הממשלתית "ועדת פרי".

ביש עתיד הגיבו להוראה שיצאה לוועדה ואמרו, כי "המסר שלנו נשאר ברור: מדובר בהחלת חוק שירות ביטחון על המשתמטים בגיוס. זה מעליב לקרוא לכך סנקציות פליליות. ללא הסעיף הזה שחור על גבי לבן, לא יהיה חוק לשוויון בנטל, ואנחנו נפרוש מהקואליציה".

חבר הכנסת יצחק כהן מש"ס הגיב ואמר כי "נתניהו סוף סוף הבין שהוא לא יכול להיות מחויב רק ליש עתיד, מפלגה שקיבלה 19 מנדטים אבל בבחירות הבאות לא יהיו לה חברי כנסת בכלל". גורם אחר בסיעות החרדיות דווקא זעם על התערבות נתניהו ואמר כי "בהתערבותו סיכל רה"מ אפשרות לתיאום בין הבית היהודי לבין החרדים, באופן שלא יותיר ברירה אלא להשאיר את סעיף הסנקציות הפליליות מחוץ לחוק".

מלשכת נתניהו נמסר: ""לא ניתנה כל הנחיה כזו, והוועדה יכולה לקיים הצבעות כרגיל".