ההדים אחרי ההתנצלות: שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס היום (ה') לראשונה להתנצלותו של שר הכלכלה נפתלי בנט בפני ראש הממשלה. "עשה נכון שר הכלכלה בנט כשהתנצל על אותם דברים שאמר שלא היו במקומם", הצהיר ליברמן. "אפשר להתווכח עם ראש הממשלה, אך לא להשתלח בו".  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אינני מבין מדוע פרשו את דברי ראש הממשלה כפי שפרשו", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו במהלך סיור ברמת הגולן. "לא היתה שום כוונה להשאיר מתיישבים ישראלים תחת ריבונות פלסטינית. לא תהיה כוונה כזו, ואני שמח שהדבר הסתיים כפי שהסתיים".

אמש, שעות ספורות לאחר ההתנצלות הפומבית בפני ראש הממשלה נתניהו, יו"ר הבית היהודי הודה בעמוד הפייסבוק שלו לתומכיו, אך הצהיר כי ימשיך "לומר את האמת" גם בעתיד.

"עברו על כולנו מספר ימים מורכבים. רק רציתי להגיד לכל האנשים הטובים שחיזקו אותי: אני אוהב אתכם, אחיותיי ואחיי!", כתב שר הכלכלה לעוקביו ותומכיו. בהמשך לאחד הדיונים בתגובות, שב והדגיש בנט: "אל דאגה, תמיד אמשיך לומר את האמת, ולהילחם על עמדותינו. מבטיח לכם". 

אתמול בערב, אחרי שנתניהו קצב את חלון ההזדמנויות להתנצלות מצידו של נפתלי בנט עד יום א', הביע יו"ר הבית היהודי חרטה על דבריו ואמר: "לא הייתה לי כוונה לפגוע בראש הממשלה, יש לי כבוד אליו".

בנט.
הודה לאחים ולאחיות. בנט | צילום: פלאש 90, חדשות

"מבקר את ראש הממשלה כשצריך"

"ראש הממשלה התעקש ובצדק על הכרה במדינה ישראל כמדינת לאום של העם היהודי", אמר בנט במהלך כנס למנהלי מוסדות בציבור הדתי בים המלח. "בימים האחרונים עלה רעיון הריבונות הזרה על ישראל. יש גורמים שמנסים להפוך דיון מהותי על עתיד הארץ שלנו ועל הביטחון שלנו למתקפה אישית שלא הייתה".

"אני מכבד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת מנהיגותו בתנאים לא פשוטים כלל", הוסיף יו"ר הבית היהודי. "אני רואה אותו בקבינט ובממשלה; אני רואה את מערך הלחצים והוא עומד נגד אתגרים קשים".

"אני תומך בו כשצריך", המשיך בנט, "ומבקר אותו כשצריך. זוהי חובתי. הטלת ריבונות פלסטינית על אזרחים ישראלים היא מסוכנת ומחובתי הייתה להוריד רעיון זה מיידית מסדר היום וכך פעלתי. לכן, הרעיון הזה ירד".