ראש הממשלה בנימין נתניהו נאלץ לספוג ביקורת רבות לאחר שדווח בערוץ 10 כי הורה על שדרוג מיטתו בטיסתו להלוויית מרגרט תאצ'ר, בעלות של חצי מיליון שקלים. ראש הממשלה מיהר אמנם להבהיר כי לא היה מודע לעלויות והורה להפסיק את הבזבוז בטיסותיו לאירופה. ולמרות זאת, התמונה שהופצה היום בה תועד ראש הממשלה המנוח מנחם בגין מנמנם בעת טיסתו לארצות הברית, מעלה תהיות בנוגע לצניעות של ראשי ממשלות ישראל בשנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצלם דויד רובינגר פרסם את תמונתו של ראש הממשלה לשעבר בגין בעמוד הפייסבוק שלו. רובינגר, צירף לתמונה בה צולם בגין בעודו ישן כשהוא מקופל בתוך מושבי המטוס בתנוחה שאינה נראית נוחה במיוחד, פוסט ובו הלין על המדיניות בה נקט נתניהו. "כנראה שמנחם בגין היה טיפש", כתב. "לא ידע מה מגיע לראש ממשלה אמיתי. 12 שעות לארצות הברית בלי מיטה זוגית".

בגין וקדישאי (צילום: דויד רובינגר)
ידוע בצניעותו. בגין | צילום: דויד רובינגר

"אבד לנו הנכס היקר ביותר שהיה לנו פעם – דוגמה אישית", אמר הצלם דוד רובינגר לחדשות 2 באינטרנט. "אין לאף אחד ממנהיגינו את ההרגשה הזו. בגין כיבד את הממסד הדמוקרטי וחי בצניעות. בתקופה ההיא התביישו מנהנתנות. היום כבר לא".

צניעותו של ראש הממשלה בגין היתה לאחד הסממנים שאפיינו אותו ואת הגורמים ששהו בסביבתו הקרובה. בגין, שכיהן כראש הממשלה השישי של מדינת ישראל בין 1977-1983 ואף זכה בפרס נובל לשלום, לא הרבה בגינוני יוקרה שאפיינו מנהיגים במעמדו.

הערב יתקיים ערב הוקרה לעוזרו של בגין, יחיאל קדישאי בן ה-90, במרכז למורשת בגין בירושלים. בערב יסופרו מספר אפיזודות מעברם של השניים שהקפידו שלא "לנקר" את עיניו של הציבור שכרע תחת העומס הכלכלי.