שר האוצר יאיר לפיד התייחס היום (ו') לפרשת הרב והניצב, שמטלטלת את המשטרה, והביע את סלידתו מהתופעה של קשר בין רבנים, אנשי משטרה וטייקונים. "רב אמיתי לא יושב עם ניצבים וטייקונים. ונותן להם עצות לעניינים שלא קשורים לא ליהדות ולא ההלכה - הערבובים האלה אינם טובים", קרא לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר האוצר הדגיש כי מדובר בערבוב שמכתים לא רק את המשטרה, אלא גם את הרבנות. יחד עם זאת ציין כי הוא אינו בקיא בפרטיה של הפרשה. "הפרשה עצמה של הרב פינטו, אני לא באמת מכיר את פרטיה כי סוף סוף מצאתי איזה נושא בישראל שאני לא אשם בו", התבדח שר האוצר באירוע "שישי כלכלי", "אז אני שמח לא לדעת מה קורה אבל אני מניח שבראשון אני אראה את אהרנוביץ בישיבת הממשלה".

עוד התייחס לקשרים בין בעלי הון לרבנות ואמר: "שלושת הטייקונים הישראלים שהיו מפורסמים במיוחד בזה שהם התייעצו עם רבנים הם מוטי זיסר, נוחי דנקנר ובן דב. הדבר המשותף לשלושתם, מלבד הרבנים, זה שהאימפריות שלהם התפרקו אז אולי עדיף שהם יתייעצו עם כלכלנים ולא עם רבנים".

שר האוצר המשיך ועקץ ואמר כי הרב היחידי עבורו זה הרב פירון. "אני הרב שלי, אם יש לי רב, זה הרב שי פירון. אם תשאל את הרב פירון מה הדבר הכי רבני שהוא עשה זה אימץ ילד עם מוגבלויות, כי זה מה שעושה רב אמיתי".

הרב יאשיהו פינטו, ארכיון (צילום: AP)
"רב אמיתי לא יושב עם ניצבים" | צילום: AP

קשרים בין הרב פינטו לקציני משטרה?

במרכז הפרשה שנחשפה השבוע ניצב הרב יאשיהו פינטו. הרב רב ההשפעה מאשדוד נחשד באי סדרים כספיים ובניסיון לשחד תת ניצב כדי שזה יסייע לו במידע מחקירה. לטענתו, העניק טובות הנאה למפקד להב 443 ניצב מנשה ארביב. לפי הטענות, הוא קיבל מהרב פינטו טובות הנאה כששימש נציג המשטרה בארצות הברית.

בנוסף, נחשף אתמול במהדורה המרכזית, כי הפרקליטות התכוונה להאשים את פינטו בניסיון לשחד קצין נוסף. לפי הודעת השימוע שנשלחה לרב, פינטו התכוון להביא לחתונת בתו של הקצין הבכיר מתנה לא שגרתית - סכום של אלפי דולרים. הקצין נבהל ואמר כי אינו יכול לקבל מתנה בסדר גודל כזה.

במסגרת החומר שהועבר לאחרונה לפרקליטות טוען הרב פינטו כי אמנם אותו סגן ניצב סרב לקבל את מעטפת הדולרים, אך מצא דרך יצירתית אחרת לקבל את המתנה.