אין תמונה
השר יעלון במפגש עם חברי התא הגאה

שר הביטחון גאה בקהילה הגאה: במפגש שערך השר משה (בוגי) יעלון עם חברי התא הגאה בליכוד על רקע הרצון לקדם תקנות שיכירו בזכויות ההומואים והלסביות בישראל, הבטיח להם יעלון כי הוא מגויס לא רק לשמירה על ביטחון ישראל - אלא גם משמש חלק מהמערכה לשוויון זכויות עבורם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני שמח על המפגש, משום שאני רואה חשיבות רבה במה שקשור לחברה סובלנית, פתוחה, ליברלית, מקבלת, ודאי לא דוחפת לאפליה על רקע של הזדהות מינית", אמר יעלון. "אני רואה בזה חשיבות רבה, כי יש עדיין לצערי בחברה הישראלית פה ושם חשיבה אפלה בתחומים שחשבתי שכבר מזמן עברנו אותם".

לדבריו, דווקא צה"ל הוא אחד הגופים שתרמו לקבלה מוגברת של הומואים ולסביות בישראל: "דווקא הצבא היה הגורם המתקדם, בעוד בצבאות אחרים כלל לא התייחסו לזה כאל דבר מוזר או שונה או מפלה או מחשיד או כל דבר דומה. צבאות רבים התייחסו לעיתים לשאלת הזהות המינית כשאלה שפוסלת מתפקידים מסוימים. זה הפך להיות דבר מובן מאליו בתוך המערכת הצבאית".

"יש חשיבות רבה למלחמה בהומופוביה"

יעלון הוסיף כי הוא שמח שלפחות בליכוד אין ויכוח על הזכויות שיש להעניק ללהט"בים בישראל. "כשניגשנו לחקיקה הייתה הסכמה מקצה לקצה, גם בוועדת השרים לחקיקה וגם בהצבעה בכנסת", אמר. "זה מסר חשוב. גם בתוך המערכת הציבורית והמערכת החינוכית, כולל בתוך צה״ל - יש חשיבות רבה להמשיך ולטפל בתופעות שליליות כמו הומופוביה, שעדיין יש להן אחיזה בהוויה הישראלית, ובהחלט אני לא רואה אותן בעין יפה בלשון המעטה".

"תראו אותי כמי שמגויס למען הקהילה ההומו-לסבית בכל מה שקשור לזכויות, בכל מה שקשור למניעת אפליה, בכל מה שקשור ללחימה בהומופוביה", הבהיר השר שנחשב לחבר אמת של הקהילה - כך לפחות לדברי חברי התא הגאה בליכוד שנפגשו עמו.

"יעלון לא נפגש איתנו בפעם הראשונה, הוא חבר אמת של הלהט"בים שהתבטא באופן פומבי גם בעבר למען זכויותיהם. שמענו את המחויבות שלו לקידום הזכויות גם במסגרת תפקידו כבכיר בהנהגת הליכוד וגם במסגרת תפקידו כשר הביטחון", אמר עו"ד אמיר אוחנה המשמש כיועץ המשפטי של ארגון גאווה בליכוד.

"נכון שיש תפיסה שהימין יותר מסורתי, דתי ושמרני ושקשה יותר לפעול שם, אבל אין סתירה בין להיות ימני לליברלי. הליכוד בהגדרה היא מפלגה ימנית ליברלית".