"שלא יהיו יותר אנשים כמוני". לפיד (צילום: חדשות 2)
לפיד, אתמול מחוץ לביתו | צילום: חדשות 2

יומיים לאחר ההודעה הרשמית על עזיבת עולם התקשורת לטובת "החיים הציבוריים", עוד לא שמענו בפומבי את קולו של יאיר לפיד. עם זאת, הוא ממשיך בקו בו התחיל עוד באותו ערב - פנייה לבוחרים העתידיים דרך עמוד הפייסבוק שלו.

לפיד לא פרסם ביום האחרון סטטוס בעצמו, אבל מקפיד לענות על שאלות. כך לדוגמה, על שאלת גולש בנושא החרדים השיב: "אני יכול להגיד לך דבר אחד מראש: אני לא אתן את ידי לשום תעמולה של שנאה".

על שאלה של גולש אחר, "האם לא נכון שתלך למפלגה גדולה (רק לא קדימה) כך שבעתיד תהיה מועמד לראשות ממשלה, במקום להיות ראש מפלגת נישה?", ענה לפיד: "אני מעדיף להתחיל בנושאים שאני מאמין בהם, עם אנשים שאני מאמין בהם, לא בחישובים של מה כדאי".

"עוד אין מפלגה, ייקח זמן"

על שאלה אחרת באותו נושא, בה גם הוזכרה מפלגת "שינוי" של אביו טומי לפיד השיב: "אם הייתי רק מחפש דרך לשמור על עצמי מנפילות, לא הייתי הולך לפוליטיקה מלכתחילה".

יאיר לפיד. ארכיון (צילום: חדשות 2)
"אין עדיין מפלגה". יאיר לפיד | צילום: חדשות 2

רמז אחר נתן לתכניותיו העתידיות נתן לפיד בתשובה אחרת בנושא התפקדות: "עוד אין מפלגה, ייקח זמן, אבל אם אתה רוצה לעזור אשמח מאוד אם תשלח מייל".

לצד תגובות "תודה" לגולשים רבים שבירכו אותו בפייסבוק, נותן מדי פעם לפיד גם משפטים נוסח: "מיכל, זה גם מה שאני אומר לעצמי: תהיה נאמן לעצמך, היתר כבר לא בידך", ובדיחות בסגנון "סיגל, אני אהיה הפוליטיקאי היחיד שיש לו ועדת תרבות...".

הסקרים מחמיאים ועדיין - נתניהו בראש

יאיר לפיד יכול להסתכל היום על הסקרים ולחייך, אבל האיש שמפיג מהם כנראה את הנחת הרבה ביותר הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. סקר שפורסם ב"ידיעות אחרונות" מעלה שלו היו הבחירות מתקיימות היום הליכוד היה זוכה ל-28 מנדטים, קדימה בראשות לבני ל-13 מנדטים בלבד ומפלגה בראשות יאיר לפיד - 11 מנדטים.

סקר אחר שערך "מעריב" העלה שאם הבחירות היו מתקיימות היום, מפלגת הליכוד הייתה מנצחת עם 27 מנדטים, העבודה אחריה עם 18 מנדטים, קדימה בראשות לבני עם 15, ישראל ביתנו עם 14 מנדטים ומפלגתו של יאיר לפיד עם 12.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

יאיר לפיד מצטרף לפוליטיקה - סיקור מיוחד:

יאיר לפיד בדרך לפוליטיקה

איך תיראה המפלגה של יאיר לפיד? 

בין יועציו של יאיר לפיד: רה"מ לשעבר אהוד אולמרט

לבני: "לא שוללת את הצטרפות לפיד לקדימה"

עדי אשכנזי מפרגנת ליאיר לפיד

ש"ס תוקפת: "גל שנאה והסתה", "הלפיד אותו לפיד"