בעקבות חשיפת הסירוב של רשת מקדונלד'ס לפתוח סניף בקניון שנבנה בימים אלה באריאל, פשטו הלילה מתנחלים על עשרות סניפים כשרים של הרשת הבינלאומית ותלו עליהם כרזות הקוראות לציבור להחרים את רשת ההמבורגרים המצליחה בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על השלטים, שהודפסו ונתלו על ידי פעילי ועד מתיישבי השומרון, נכתב: "מקדונלד'ס מחרימה את אריאל - אנחנו נחרים את מקדונלד'ס". במרכז המודעה הודגש הכיתוב "כשר אבל מסריח". הפעילים הגיעו בשעות הלילה המאוחרות לסניפים בירושלים, תל אביב, אשדוד, אשקלון, ראשון לציון, הרצליה, פתח תקווה וראש העין, כדי להבהיר למנהל הרשת, עמרי פדן, כי החרמת הקניון באריאל תגרור החרמה של הרשת שבבעלותו.

"שקהל הצרכנים שומר הכשרות ידיר את רגליו מהרשת"

"מכיוון שאנחנו רוצים שהחרם יהיה אפקטיבי אנחנו מתחילים אותו בסניפי הרשת הכשרים", הסביר שגיא קייזלר, מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון. "המטרה היא שקהל הצרכנים שומר הכשרות ידיר את רגליו מרשת ההמבורגרים של פעיל השמאל הקיצוני עמרי פדן ויעבור למתחרים".

"כשר אבל מסריח". המחאה נגד מקדונלדס | צילום: ועד מתיישבי השומרון

לדבריו, בימים הקרובים מתכננים פעילי הוועד להגיע לסניפים הכשרים ולהכווין את הלקוחות לרשתות מתחרות באזור. "רשת בורגר ראנץ' הודיעה שתפתח סניף באריאל ואנו נדאג שהלקוחות של סניפי מקדונלד'ס הכשרים יעברו לסניפי בורגר ראנץ' בכל רחבי הארץ", אמר קייזלר.

גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, התייחס גם הוא לחרם המתגבש על מקדונלד'ס: "לערבב את ההמבורגר בפוליטיקה זה לא טעים ולא מתאים. אני קורא לכל אוהבי ישראל בארץ ובעולם להחרים את רשת מקדונלד'ס שמחרימה מאות אלפים מתושבי ישראל היושבים בתוך גבולות המדינה כחוק".

קוראים להחרים את רשת ההמבורגרים
קוראים להחרים את רשת ההמבורגרים | צילום: ועד מתיישבי השומרון

בנט יגיע לחנוך את סניף בורגר ראנץ'

שר הכלכלה נפתלי בנט כתב היום בעמוד הפיייסבוק שלו כי הוא מתכוון להיות הראשון שיאכל בסניף הרשת המתחרה שייפתח בעיר שבשומרון. "אלי אורגד, הבעלים של בורגראנץ' הודיע בתגובה לחרם מקדונלד'ס על העיר אריאל, שהוא יקים סניף מפואר של בורגראנץ' בעיר. אני מבטיח להגיע לאכול את הבורגר הראשון ביום הפתיחה. כל הכבוד אלי, וכל הכבוד בורגראנץ'", כתב בנט בעמוד הרשמי שלו.

גם ח"כ אלי ישי מש"ס, אמנם לא מתכוון להגיע באופן אישי לסניף החדש שייפתח, אך גם הוא התחייב בעמוד הפייסבוק שלו להיות לקוח נאמן: "מבטיח להזמין את המשלוח הראשון מבורגראנץ' סניף אריאל למשרדו של עמרי פדן במשרדי מקדונלד'ס, בצירוף מפת המדינה, מתוך תקווה שבשעה שיאכל אוכל של רשת 'כחול לבן', ילמד את גבולות הארץ המעודכנים".