בדיקת פוליגרף?
בדיקת פוליגרף? | צילום: רויטרס

הוכחה נוספת ליחסים המתוחים בין נתניהו לבנט: לאחר שהבוקר דווח כי יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט הדליף מידע נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, מתברר הערב כי החשדנות בין השניים הגיעה בעבר עד לכדי בדיקת פוליגרף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסוף שנת 2007 עזב בנט את תפקידו כראש לשכת נתניהו. בתחילת 2009, כשהוקמה ממשלת נתניהו השנייה, הגיע מפלס החשדות בין הצדדים לשיא. אז, עבר הראשון בדיקת פוליגרף, שבה נשאל האם במסגרת תפקידו הדליף חומרים מסווגים - ויצא דובר אמת. הערב, סירב יושב ראש הבית היהודי להתייחס לדברים.

מהליכוד נמסר בתגובה כי "נתניהו או מי מטעמו לא קיבלו לידיהם מעולם תוצאות בדיקות פוליגרף שערך בנט".

"בנט הדליף מידע על נתניהו"

 

היה לו קל יותר להרכיב ממשלה. נתניהו
"סימן" את בנט? נתניהו | צילום: חדשות 2

על רקע הפרסומים, לפיהם ראש הממשלה נתניהו ורעייתו פועלים למנוע את כניסת "הבית היהודי" לקואליציה ממניעים אישיים, דיווח הבוקר העיתון "הארץ" כי יושב ראש הבית היהודי הדליף מידע על נתניהו, שהוביל לתחקירים ובדיקות של מבקר המדינה נגד ראש הממשלה.

על פי הדיווח,"סימנו" ראש הממשלה ורעייתו שרה את בנט ואיבדו את האמון במי ששימש בעבר כראש לשכתו של נתניהו, לאחר שחשף באופן עקבי מידע על נתניהו שהוביל לשורת תחקירים נגדו.

מקור בסביבת נתניהו טוען כי בנט עומד מאחורי הדלפת מידע שהובילה לתחקיר בדבר המימון הכפול של נסיעות נתניהו לחו"ל - פרשה שזכתה לשם "ביביטורס" - ולתחקיר אודות התורמים לנתניהו ולחקירת איש העסקים דדי גראוכר, שנחשד בהעברת כסף לנתניהו באמצעות נהגו - פרשה שהמשטרה קבעה כי אין לה כל ראיות תומכות.