עשרה ימים להרכבת הממשלה, והוויכוח על תיק החוץ ממשיך לדחוק את יאיר לפיד לפינה לא נעימה: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע הערב כי ראש הממשלה בנימין נתניהו רשאי לשמור את תיק החוץ לאביגדור ליברמן - עד לסיום משפטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ככל שמדובר בשאלת צירופו של חבר הכנסת ליברמן לממשלה לאחר כינונה בכלל ולתפקיד שר החוץ בפרט, הרי שבהתחשב בהלכה הפסוקה, שעתה של זו תגיע רק לאחר שההליך המשפטי המתנהל נגדו יסתיים, והיא תתברר בהתאם לתוצאות ההליך", הבהיר וינשטיין במכתב תשובה ששלח ליושב ראש תנועת אומ"ץ, אריה אבנרי.

"להשלמת התמונה", כתב היועץ המשפטי לממשלה, "אזכיר כי חוק היסוד מאפשר לצרף שר לממשלה לאחר כינונה ולהחליף את התפקידים בין השרים באישור הכנסת, ומן הבחינה המשפטית אין זה משנה אם במועד שיתבקש השינוי יכהן בתפקיד שר החוץ ראש הממשלה החדש עצמו או אדם אחר. יתר על כן, אין מניעה עקרונית כי ראש הממשלה יהיה ממונה על משרד ממשלתי נוסף, וכבר היו דברים מעולם".

בסיום המכתב ציין ויינשטיין, כי "בנסיבות המסוימות של ההליך הפלילי הנדון כאן ובהתחשב בגרסאות שמסרו עובדי משרד החוץ במשטרה, נראה כי החשש האמור הוא נמוך ולא מתעורר לדעתנו חשש לתקינות ההליך הפלילי בשל עדותם הצפויה במשפטו של מר ליברמן".