נתניהו. השימוע ייערך באוקטובר (צילום: AP, חדשות)
סקר: ירידה דרמטית בתמיכה ברה"מ | צילום: AP, חדשות

האם התמשכות מבצע "צוק איתן" וירי הרקטות הבלתי פוסק לעבר יישובי הדרום עשויים לגרום לנתניהו לשלם מחיר פוליטי? סקר שערכה חברת שילוב מילוורד בראון בשיתוף איי פאנל עבור חדשות 2 מעלה כי בארבעת הימים האחרונים חלה ירידה דרמטית בשיעור התמיכה הציבורית בראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הסקר, רק 38% מהישראלים מרוצים מתפקודו של בנימין נתניהו, לעומת 50% שאינם מרוצים. מדובר בירידה משמעותית ביחס לשיעור התמיכה בנתניהו לפני ארבעה ימים, שעמד על 55%.

539615
צילום:

לפני כשלושה שבועות עמד שיעור התמיכה בראש הממשלה על 63% ובתחילת המבצע, אחרי כניסת הכוחות הקרקעיים לרצועת עזה, זכה נתניהו ל-82% תמיכה.

התמיכה בנתניהו נחלשת
צילום:

נתון נוסף שמעיד על חוסר אמון גובר של הציבור בישראל בהתנהלות הממשלה הוא שאלת הטיפול בתושבי עוטף עזה. 68% מהישראלים חושבים שהטיפול בתושבי העוטף אינו טוב, לעומת 24% בלבד שחושבים שהממשלה דאגה לתושבים בצורה טובה.

לא מרוצים מהטיפול בעוטף עזה (ארכיון) (צילום: AP)
לא מרוצים מהטיפול בעוטף עזה (ארכיון) | צילום: AP

שאלה נוספת שבה עסק הסקר היא האם יש לפתוח את שנת הלימודים כסדרה בשבוע הבא, גם אם הלחימה תימשך. רק 18% מהנשאלים חושבים שיש לפתוח את שנת הלימודים ברחבי הארץ. 63% סוברים שאין לפתוח את שנת הלימודים באזור הדרום ו-15% חושבים שכל עוד תימשך הלחימה - אין לפתוח את שנת הלימודים כלל.