זמן קצר אחרי שנתניהו קצב את חלון ההזדמנויות להתנצלות מצידו של נפתלי בנט עד יום א' - הביע יו"ר הבית היהודי חרטה על דבריו: "לא הייתה לי כוונה לפגוע בראש הממשלה, יש לי כבוד אליו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ראש הממשלה התעקש ובצדק על הכרה במדינה ישראל כמדינת לאום של העם היהודי", אמר בנט במהלך כנס למנהלי מוסדות בציבור הדתי בים המלח. "בימים האחרונים עלה רעיון הריבונות הזרה על ישראל. יש גורמים שמנסים להפוך דיון מהותי על עתיד הארץ שלנו ועל הביטחון שלנו למתקפה אישית שלא הייתה".

"אני מכבד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת מנהיגותו בתנאים לא פשוטים כלל", הוסיף יו"ר הבית היהודי. "אני רואה אותו בקבינט ובממשלה; אני רואה את מערך הלחצים והוא עומד נגד אתגרים קשים".

"אני תומך בו כשצריך", המשיך בנט, "ומבקר אותו כשצריך. זוהי חובתי. הטלת ריבונות פלסטינית על אזרחים ישראלים היא מסוכנת ומחובתי הייתה להוריד רעיון זה מיידית מסדר היום וכך פעלתי. לכן, הרעיון הזה ירד".

"צאצאינו לא יסלחו למנהיג שימסור את הארץ"

מוקדם יותר היום אמרו מקורבי ראש הממשלה כי הוא לא יסתפק בפחות מהתנצלות מפורשת של יו"ר הבית היהודי על מתקפותיו החוזרות בימים האחרונים, ואיימו כי בלי התנצלות - יש סכנה להמשך קיומה של הממשלה בהרכבה הנוכחי. בשיחות שקיים נתניהו עם שרים וגורמים נוספים, הוא קצב את חלון הזמנים להתנצלות של בנט עד לישיבת הממשלה הקרובה - ביום א' בשעה 10:00.

בשיחות עם מקורביו אמר ראש הממשלה כי אין לו בעיה עם ביקורת עניינית, אך בנט, לדבריו, נהג בסגנון פזיז וחסר אחריות. עוד ציין, כי הוא חושב שההשתלחויות כלפיו אינן ראויות.

אמש תקף יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט את ראש הממשלה בחריפות כשאמר כי "צאצאינו לא יסלחו למנהיג שימסור את הארץ", והיום, שעות ספורות לאחר אותו נאום, הגיעה התגובה מצד ראש הממשלה שנראה שמאבד סבלנות כלפי אחד השרים הבכירים בממשלתו.