"מעולם לא ויתרנו על הקשר לירושלים. אנחנו בונים אותה, נמשיך לבנות אותה ונמשיך לפתח אותה" - כך הצהיר הלילה ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצרת יום ירושלים המסורתית שנערכה בישיבת מרכז הרב בעיר. "המאבק על ירושלים הוא לא פחות ולא יותר מאבק על האמת", אמר ראש הממשלה.

נתניהו התקבל בתשואות רמות על ידי הנוכחים, והמתין זמן רב לפני שפתח את דבריו לאחר שהנוכחים פצחו בשירים על העיר ירושלים. לאחר מכן, פנה לקהל ואמר: "לשום עם אין קשר לבירתו, כשם שלעם היהודי יש לירושלים".

בעצרת השתתפו גם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ויושב ראש הכנסת ראובן רבלין, וכן הרבנים הראשיים יונה מצגר ושלמה עמאר. "את התשובות לאיומים מחוץ, אנו מוצאים כאן בפנים. זו הסיבה שמנהיגי העם מגיעים לכאן בליל יום ירושלים", אמר ברקת בהתייחסות ללחצים האמריקניים להפסיק את הבנייה בירושלים. "הבהרתי לאמריקנים שנמשיך לבנות בכל חלקי העיר".

חגיגות בבירה לרגל יום ירושלים

היום יציינו ברחבי הארץ את אירועי יום ירושלים. אלפי שוטרים ושוטרי משמר הגבול פרוסים מאז שעות הבוקר המוקדמות בכל רחבי העיר על מנת לאבטח שורה של אירועים, אחד המרכזיים שבהם יתקיים אחר הצהריים כשעשרות אלפי אזרחים יצעדו בשני מסלולים במצעד ריקוד הדגלים אל הכותל המערבי.

ההערכה היא שקרוב ל-35 אלף צועדים ישתתפו בערב בטקס חגיגי ברחבת הכותל המערבי. המארגנים התחייבו בפני המשטרה שסדרנים מטעמם יוצבו לכל אורך המסלולים למנוע חיכוכים בין הצועדים לתושבים ערבים כפי שהה בשנה שעברה. המשטרה תציב שוטרים בכל סמטאות העיר העתיקה במהלך המצעד ע"מ למנוע עימותים וניסיונות לפגוע ברכוש ערבי.

בגבעת התחמושת ייערך הערב טקס הזיכרון הממלכתי לציון 43 שנה לשחרורה ואיחודה של ירושלים במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, שרים, הרמטכ"ל, המפכ"ל ומשפחות השכולות.

במהלך היום צפויים ראש העיר ניר ברקת, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ, שר המשפטים יעקב נאמן, השר בוגי יעלון, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני וחברי כנסת נוספים להחליף את המורים ברחבי העיר ולהעביר שיעורים בנושאי ציונות, מנהיגות, מצוינות ובירת ישראל.