שער המקומון ש"זיכה" את אביטן (צילום: צילום מסך)
שער המקומון ש"זיכה" את אביטן | צילום: צילום מסך

תושבים בעיר חדרה הופתעו לגלות מהמקומון בעיר כי תיק החקירה נגד ראש העיר חיים אביטן ייסגר בקרוב, אך בדיקה שערכנו מעלה כי המשטרה עדיין חוקרת ולא התקבלה כל החלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר, פורסם במקומון "מבט מקומי" המופץ באזור חדרה והסביבה, כי ראש עיריית חדרה חיים אביטן שנעצר לפני כארבעה חודשים בחשד לעבירות של מרמה, קבלת שוחד והלבנת הון, נוקה מכל חשד - וכי תיק החקירה נגדו ייסגר בשבועות הקרובים.

"לא נמצאו שום ראיות שקושרות את אביטן למעשים פליליים, ניסו להפליל אותו", נכתב בכותרת הראשית של המקומון. בנוסף מצוטטים בו לכאורה מקורבי פרקליטו של אביטן, עורך הדין הפרופ' דוד ליבאי, כאומרים: "ההר הוליד עכבר, היה כאן ניסיון מכוער להפיל ראש עיר בישראל‎".

"ההר הוליד עכבר". הכתבה (צילום: צילום מסך)
"ההר הוליד עכבר". הכתבה | צילום: צילום מסך

עוד צוין בכתבה כי "תיק החקירה נגד חיים אביטן ייסגר בשבועות הקרובים לאחר שהחוקרים בדקו בחודשים האחרונים את כל כיווני החקירה והגיעו למסקנה כי בפעולותיו של ראש העיר אין רבב או הפרת אמונים כלפי תושביו".

בשיחה עם חדשות 2 Online עו"ד דוד ליבאי הכחיש בתוקף את הדברים: "אף אחד לא דיבר בעניין הזה, תגיד לי מי המקורבים שלי", אמר ליבאי והדגיש: "אני לא דיברתי בעניין הזה ואין לי מה לומר. אני לא המקור, אני לא יכול לומר שום דבר על חקירת המשטרה. התפקיד שלי הוא לא להגיב על מה שמתפרסם, אלא לייצג את הלקוח שלי בצורה הטובה ביותר - ואת זה אני עושה‎".

ראש העיר אביטן בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
ראש העיר אביטן בבית המשפט | צילום: חדשות 2

עורכת המקומון "מבט מקומי", אפרת גוטפריד, הסתפקה בתגובה קצרה לשאלת חדשות 2 Online: "אני לא מוסרת פרטים, אני גם לא בעבודה עכשיו‎". מיחידת להב 433 נמסר כי התיק עדיין נמצא באחריות המשטרה ולא הועבר להחלטת הפרקליטות בנושא. עוד נמסר כי החקירה עודנה מתנהלת בימים אלה‎.